30 listopada 2020

Wasz świat stanął na głowie, bo właśnie dowiedzieliście się, że pojawi się przy Was nowy członek rodziny? Z pewnością jesteście z tego faktu niezwykle zadowoleni, ale także nieco przestraszeni. Przecież trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy pamiętać o wyprawce – to w niej znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka począwszy od ciuszków, a kończąc na preparatach do pielęgnacji. Sprawdź, jak przygotować się na przyjście na świat niemowlaka i co powinno znaleźć się w wyprawce!

1. Jak przygotować się na przyjście na świat niemowlaka? Zacznij od pokoju

2. Akcesoria, czyli odzież, gadżety i wszystko do higieny

3. Wyprawka do szpitala dla mamy – nie zapomnij o niej!

Przede wszystkim nie panikuj, istnieje wiele stron internetowych i sklepów dla dzieci, które mają przygotowaną wyprawkę, która jest w pełni uzupełniona. Jednym z nich jest sklep dla niemowląt o nazwie Dobre Liski. Dobrze, przejdźmy jednak do opisu wyprawki!

Jak przygotować się na przyjście na świat niemowlaka? Zacznij od pokoju

Pokój dla malucha to pierwsze, o czym pomyślałaś wraz z partnerem? Bardzo dobrze, należy go przygotować odpowiednio wcześnie. Nie może tam zabraknąć łóżeczka, materaca, komody, lampki nocnej, czy przewijaka. Warto także zaopatrzyć się w organizer na kosmetyki. Przydatnym, lecz nie koniecznym produktem będzie także kosz Mojżesza. Nie zapomnij o odpowiednich kolorach na ścianach i pluszowych misiach. Tutaj warto pomyśleć o szumisiach, które ułatwiają zasypianie i gwarantują spokojny sen! Kiedy maluszek zacznie sam leżeć, przewracać się, warto zainwestować w maty edukacyjne, miękki i przyjemne, które znajdziesz w sklepie dobreliski.

Akcesoria, czyli odzież, gadżety i wszystko do higieny

Z odzieżą nie warto przesadzać. Kilka tygodni i pierwsze ciuszki będą już małe. Pamiętaj jednak o kilku parach body, pajacykach, czapeczce i skarpetkach. Jeśli Twoje dziecko przyjdzie na świat zimą, zadbaj o ciepły kombinezon, szalik i rękawiczki, a także nieco grubszą czapkę. Więcej niezbędnej odzieży dla noworodka znajdziesz w sklepie dobreliski.

Wyprawka do szpitala – nie zapomnijcie o niej

W tym przypadku nie można myśleć jedynie o dziecku, konieczne są także akcesoria dla mamy. Przede wszystkim jednorazowe majtki z siatki, najlepiej wziąć ich kilka sztuk, więcej niż sześć. Przybory toaletowe, wszelkie kosmetyki, ręczniki i klapki do kąpieli to kolejne niezbędniki w wyprawce do szpitala. Warto także pomyśleć o dużych podpaskach poporodowych, na pewno nikt w szpitalu Ci ich nie da. One, jak i podkłady higieniczne to produkty, których musisz wziąć sporo, nawet kilkanaście sztuk. Pewnie od samego początku będziesz karmić maluszka piersią dlatego nie zapomnij o produktach do tego niezbędnych. Również one znajdują się w asortymencie sklepu, który wspominaliśmy wcześniej!

Jedna odpowiedź do “Jak przygotować się na przyjście na świat niemowlaka?”

Dodaj komentarz