27 marca 2012

IKEA Łódź zaprasza w najbliższy weekend najmłodszych na świąteczne warsztaty. Pisanki, kwiaty czy wiosenny ogród to tematy, które same proszą się o to, by potraktować je w twórczy i pełen inwencji sposób. Któż zrobi to lepiej niż dzieci? 

 

31 marca i 1 kwietnia między 12.00 a 18.00 podczas bezpłatnych świątecznych warsztatów mali artyści stworzą kolorowe dzieła inspirowane wiosną i świątecznymi zwyczajami. Pomagać, podpowiadać i zachęcać będą profesjonalni animatorzy z Laboratorium Działań Artystycznych związani z łódzką Akademią Sztuk Pięknych. Twórczą przestrzeń zapewni kącik dla najmłodszych w restauracji IKEA Łódź.

Dobra atmosfera i szalone pomysły pojawią się za sprawą wiosny oraz wielobarwnych materiałów dostępnych na warsztatach. W ruch pójdą nie tylko kredki, farby, kolorowe nitki czy bibuła, ale też produkty z asortymentu IKEA Łódź. Dzieci poznają techniki stosowane przez współczesnych artystów, takie jak: collage, frottage czy instalację przestrzenną, a wszystko to na wesoło i pod okiem znawców tematu.

– Budzące się do życia rośliny i wielkanocne pisanki staną się tematem wyczarowywanych przez dzieci prac. Ale twórcze warsztaty dla najmłodszych to nie tylko dobra zabawa i poznawanie fascynujących technik plastycznych. To także okazja do przekazania dzieciom cennych informacji na temat symboliki zbliżających się świąt oraz tętniącej życiem wiosny – mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź.

 

 

Mali eko-geniusze

 

Dodatkowo z okazji Godziny dla Ziemi 31 marca na małych artystów czekać będzie wiele eko-przygód. Wystarczy zajrzeć do pokoju zabaw Smaland, czyli leśnej krainy IKEA zaprojektowanej z myślą o najmłodszych, aby wziąć udział w trwających przez cały dzień bezpłatnych ekologicznych warsztatach dla dzieci.

Więcej informacji na stronie www.ikea.pl/lodz

Dodaj komentarz