Aktywność dziecka a dobór pieluszki

0
120

Raczkowanie i niepewne stąpanie na nogach są nieodłącznym elementem rozwoju dziecka, na które ze zniecierpliwieniem czeka większość rodziców. Oprócz predyspozycji maluszka i jego koordynacji, niebagatelne znaczenie dla nieskrępowanego ruchu pociechy mają dobrze dobrane pieluszki. By zabawa i nauka chodzenia przebiegała bezproblemowo, dobrze wiedzieć, jak je dobierać.

Pieluszka pieluszce nierówna

Nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, by stwierdzić, że nie każdy rodzaj pieluszki jest odpowiedni dla aktywnego malucha. Takie modele nie mogą przede wszystkim krępować ruchów pociechy, umożliwiając jej bezproblemowe chodzenie czy raczkowanie. By rzeczywiście tak było, pampersy muszą mieć anatomiczne kształty, dopasowujące się do ciała dziecka, by nie straciło ochoty na zabawę lub poznawanie świata przez uwierający je materiał. Pierwszym sygnałem, który powinien zwrócić naszą uwagę w przypadku niewygodnych pieluch jest niechęć dziecka do ich zakładania. Małgorzata Litorowicz z Ebebe.pl zwraca uwagę na kolejną istotną kwestię:

– Produkty z nieprzystosowanych materiałów mogą powodować bolesne podrażnienia lub odparzenia, narażając maluszka na niebezpieczeństwo. Wybierając pieluszki, zwracajmy uwagę na to, z czego są wykonane i czy zastosowano w nich technologie sprzyjające komfortowi aktywnych dzieci.

Pieluszki dla aktywnych dzieci, czyli… jakie?

Pieluszki dla aktywnych dzieci posiadają rozciągliwe boki na biodrach i przy nóżkach, umożliwiające bezproblemowe poruszanie się. Takie rozwiązanie eliminuje też problem ucisku i wspomnianych wcześniej podrażnień skóry. Regulacja na bokach zapewnia optymalne dopasowanie i ochronę przed przeciekaniem nawet w przypadku bardzo intensywnych i ruchliwych zabaw. Obowiązkowy jest również chłonny wkład, który będzie utrzymywał wilgoć z dala od naskórka oraz bezpieczne materiały odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka.

Wybór wcale nie taki trudny

Jednym z pewnych wyborów pieluszek dla aktywnych dzieci są Pampers Active Baby z bardzo chłonnym wkładem, który zapewnia uczucie suchości nawet do 12 godzin, gwarantując spokojny sen i zabawę bez przykrych niespodzianek. Pieluszki wyposażone są w elastyczne, regulowane boki, co umożliwia optymalne dopasowanie i sprzyja nauce chodzenia oraz raczkowaniu. Technologia oparta na delikatnych materiałach z dodatkiem kojącego balsamu z aloesu zapewni ochronę przed podrażnieniami, a oddychająca powłoka zwiększy komfort użytkowania. W sklepie Ebebe.pl trwa promocja na pieluszki Pampers Active Baby, których ceny powinny mile zaskoczyć wszystkich rodziców zazwyczaj robiących zakupy dla malucha w sklepach stacjonarnych.