Cellulit – rodzaje i walka z cellulitem

0
122
Cellulit

Posiadane cellulitu – głównie na udach i pośladkach, to obecne powszechnie występujący element, który posiada większość kobiet, zwłaszcza tych, które rodziły. Jak sobie radzić z pozbywaniem się niechcianych grudek tłuszczu z organizmu i jakie są najważniejsze rodzaje cellulitu?

Na temat cellulitu słyszy się wiele informacji, z których większość jest całkowicie lub częściowo nieprawdziwa. Nie jest prawdą chociażby to, że cellulit jest związany z otyłością. Wiele kobiet, które bardzo dbają o zdrowie i wygląd również miewają problem z cellulitem. Występowanie cellulitu związane jest głównie z takimi czynnikami jak: krążenie krwi, hormony, działanie układu limfatycznego oraz od prowadzonego trybu życia – tryb siedzący sprzyja pojawianiu się grudek tłuszczu na ciele. Zasadniczo wyróżnia się trzy najważniejsze rodzaje cellulitu: tłuszczowy, wodny oraz cyrkulacyjny. Cellulit tłuszczowy jest najbardziej powszechny i łatwo dostrzegalny. Pojawia się na ciele w postaci grudek tłuszczu – można go dostrzec najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu oraz udach. W dużej mierze jest on związany z wagą ciała – często pojawia się u osób, które dość gwałtownie przytyły. W celu ograniczenia występowania cellulitu tłuszczowego zaleca się odstawienie tłuszczu – głównie dań smażonych.

Drugi typ – cellulit wodny – najczęściej „atakuje” kobiety szczupłe, których nikt nie podejrzewałby o posiadanie cellulitu. Cellulit wodny związany jest nie tyle z dietą i aktywnością fizyczną, co z samym obiegiem krwi i limfy w tkankach łącznych. Podobnie jak w przypadku cellulitu tłuszczowego w tym przypadku także na ciele pojawiają się grudki, które jednak maja innego rodzaju pochodzenie. Walka z tym rodzajem cellulitu polega na wprowadzaniu do diety przeciwutleniaczy oraz witaminy P. Ostatni rodzaj cellulitu – cyrkulacyjny – tworzy się w długim okresie czasu, a tym samym jest najtrudniejszy w pozbyciu się. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z grudkami tłuszczu pod skórą – jednak grudki te są twarde i często bolesne. Zwalczenie tego typu cellulitu jest długie i żmudne, a rozpocząć je należy od odpowiedniej diety. Najważniejszym elementem diety jest odstawienie węglowodanów, a spożywaniu dużej ilości owoców i warzyw. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni tryb życia.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments