Ciąża z Diagnostyką zawsze bezpieczna – tak było w Katowicach!

0
114

Prawdziwe tłumy przybyły w poniedziałkowy wieczór (25 marca) do Hotelu Qubus, aby wysłuchać ekspertów
z dziedziny ginekologii, diagnostyki laboratoryjnej oraz komórek macierzystych. Przyszłych mam nie zraziła nawet mroźna i wietrzna pogoda. Trzynaste, szczęśliwe spotkanie z cyklu „Diagnostyka dla Twojej ciąży” potwierdziło, że kobiety spodziewające się dziecka bardzo świadomie poszukują wiedzy z najrzetelniejszego źródła, jakim jest doświadczony specjalista.

Z słuchaczami i słuchaczkami wiedzą dzielili się: Lek. Med. Aleksandra Muskała-Bylica, Specjalista ginekolog-położnik z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej GYNCENTRUM w Katowicach, Dyrektor ds. Laboratoryjnych sieci Laboratoriów Diagnostyka w Krakowie Danuta Kozłowska, mgr farmacji, Specjalista II-go stopnia analityki klinicznej, oraz Prof. dr hab. Marcin Majka, naukowiec, Specjalista w dziedzinie Komórek Macierzystych. Przewodniczący Rady Naukowej Banku Komórek Macierzystych DIAGNOSTYKA.

Przyszłe Mamy i wyjątkowo licznie przybyli Tatusiowie wysłuchali debaty na temat bezpiecznego zaplanowania przebiegu ciąży, uwzględniającego kalendarz niezbędnych badań. Mogli również anonimowo zadać pytanie wybranemu ekspertowi. Także i w Katowicach licznie skorzystano z takiej możliwości. Bardzo przemyślane pytania potwierdziły, iż przyszli rodzice na spotkanie przybyli już przygotowani, w poszukiwaniu konkretnej wiedzy.

Szczególnie do wykonywania badań zachęcała także ambasadorka katowickiego spotkania, Ewelina Wojdyła. „Dziewczyny, badajcie się! Tylko w ten sposób będziecie miały pewność, że ani Wam ani Waszemu maleństwu nic nie zagraża. A spokój i poczucie bezpieczeństwa w czasie ciąży są najważniejsze” – apelowała Super Mama.

Z dużym zainteresowaniem przyglądano się również pokazowi pierwszej pomocy u noworodka, który wykonała lek. med. Joanna Wilk-Tyl, neonatolog, która prowadzi zajęcia w Szkole Rodzenia Śląskiego Instytutu Matki
i Noworodka.

Na koniec spotkania tradycyjnie wśród wszystkich Pań rozlosowano nagrody i upominki: Od Organizatora wydarzenia – sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA oraz Partnerów spotkania.

O ogólnopolskim projekcie „Diagnostyka dla Twojej ciąży” oraz najbliższych planowanych spotkaniach przeczytać można pod adresem: www.bezpiecznaciaza.pl.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments