Design rozwija / KIDS DESIGN – WrocLove Design, 9-12 maja 2013 r.

0
83

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design, który odbędzie się w dniach 9-12 maja 2013r. we Wrocławiu, zapraszamy dzieci i rodziców do świata rzeczy dobrze zaprojektowanych, czyli do strefy KIDS DESIGN.

Informacja od Organizatora:

Wierzymy, że dobrze zaprojektowana zabawka nie tylko bawi, ale przede wszystkim rozwija: wyobraźnię, kreatywność i zainteresowania najmłodszych. Świat rzeczy materialnych, które otaczają dziecko, wpływa na poczucie estetyki w późniejszym życiu. Pierwszym czynnikiem, który kształtuje gust jest zabawka. Formy, kolory i treści w niej zaklęte – mogą być wartościowe, ucząc dobrych nawyków społecznych i                         estetycznych albo – kiczowate i bezmyślne.

Celem strefy KIDS DESIGN jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez zabawy, ale również poprzez naukę, liczne warsztaty i prezentacje przygotowane przez animatorów kultury. Będziemy uczyć dzieci czym jest design i w jaki sposób zmienia naszą rzeczywistość. Prezentując nowoczesne trendy dedykowane dzieciom udowodnimy, jak ważna na każdym etapie rozwoju jest dobrze zaprojektowana przestrzeń.

Rodzice znajdą wiele inspiracji dotyczących edukacji estetycznej swoich pociech. Będą mieli też okazję dowiedzieć się jak z niepozornych i tanich materiałów pomóc najmłodszym w tworzeniu ich magicznego dziecięcego świata.

W strefie KIDS DESIGN zobaczyć będzie można min.: zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną, zabawki z recyklingu, antyalergiczne pluszaki, mebelki, ubranka, książki.

Goście strefy KIDS DESIGN to m.in.: CHIFFONETTE, JOLLYGOODFELLOW, GRUPA PROJEKTOWA OD RZECZY, MU.MU, PANATO, REFUNC, TRZY MYSZY, UGLY TOYS, UNIWERSYTET DZIECI, ZŁA BUKA

Zapraszamy na warsztaty m.in.: „Zrób sobie stwora, który odgoni każdego potwora!”, Chifonette, „Budujemy miasta 3d”, „Pleciemy nielatające dywany”, „Być jak Andy Warhol” – warsztaty i pokaz sitodruku, PANATO

Gorąco zachęcamy dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w strefie KIDS DESIGN, zwłaszcza w warsztatach, wykładach i konkursach dla dzieci.

Design ROZWIJA!

Szczegółowe informacje: www.wroclovedesign.pl/kids-design

I edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design odbędzie się w dniach 9-12 maja 2013 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Europejskie święto designu i sztuki jest poświęcone rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą.  WrcoLove Design to interdyscyplinarne wydarzenie, w programie znajdą się rozmaite wydarzenia: wystawy, prezentacje, warsztaty, wykłady, debaty, happeningi, konkursy. Gośćmi festiwalu będą wybitni projektanci i wystawcy z Polski i Europy.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments