Idealny prezent na Dzień Matki

0
542
Dzień Matki

Już za kilka dni będziemy obchodzili Dzień Matki. Pomysłów na prezenty dla ukochanej mamy jest pewnie tak wiele, jak dziecięcych główek, ale co chciałyby dostać w prezencie mamy?

 

Chwilę, tylko dla siebie

No cóż, dzisiejsze kobiety łączą w swoim codziennym życiu wiele funkcji. Jesteśmy mamami, żonami i pracownikami. Ten nawał zajęć sprawia, że chwilka dla siebie to często luksus, na który trudno sobie pozwolić. Stąd też jednym z największych marzeń wielu mam jest chwilka słodkiego egoizmu, którą można przeznaczyć tylko dla siebie.

 

Do tego, aby mama mogła dostać taki prezent potrzebny jest pomocnik, który zajmie się przez kilka godzin maluchami. W tym czasie mama może iść na kawę z koleżanką, odwiedzić fryzjera czy kosmetyczkę lub po prostu się przespać.

 

Prezent od serca

Jeśli już na wolny dzień nie można liczyć, to kolejnym punktem na liście życzeń jest prezent przygotowany przez same dzieci. Mamy doceniają wysiłek swoich pociech i ogromną radość sprawiają wszelkie laurki, wycinanki, obrazki czy osobiście wykonane pyszności. W przypadku takich prezentów nie liczy się super smak czy wygląd, ale serce włożone w pracę. Dzieci bardzo często już kilka dni wcześniej wymyślają jaki prezent dać mamie. Potem planują jego wykonanie i to jak można po cichu zrobić mamie niespodziankę. Ten ogrom pracy włożony w upominek musi być doceniony.

 

 

Zakupy z własnych oszczędności

Kolejnymi prezentami bardzo docenianymi przez mamy są te kupione za własne oszczędności. Nastolatki potrafią już dobrze dysponować swoimi pieniędzmi, ale maluchy zazwyczaj szybciej wydają kieszonkowe niż pomyślą. Dlatego zakupy dokonane z dziecięcych środków finansowych są tak wartościowe. Aby dziecko kupiło mamie prezent musi to wcześniej zaplanować i zaoszczędzić. Zamiast wydać swoje pieniążki na cukierki lub zabawki musi za nie kupić upominek dla mamy, a to wcale nie takie proste. Dla kilkulatka zrezygnowanie ze słodyczy to ogromne poświęcenie, o czym każda mama dobrze wie.

 

Prezent z okazji Dnia Matki nie musi być ani drogi, ani bardzo wymyślny. Dla mam najważniejsze jest to, że dzieci o nich pamiętają. Znacznie cenniejsze od najdroższych prezentów są te, które ich pociechy wykonują samodzielnie lub na które poświęcają swoje własne środki finansowe. Najważniejsza jest intencja i chęci dziecka, a nie cena na metce kupionego upominku.

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments