Jak wybrać prezent dla dziecka?

0
95
prezent dla dziecka

Wybieranie prezentu zawsze jest trudnym zadaniem, szczególnie jeśli nie znamy obdarowywanej osoby bardzo dobrze. A jeżeli do tego mamy kłopot ze wczuciem się w jej potrzeby, wtedy naprawdę zdobycie trafionego podarunku zaczyna graniczyć z cudem. Kiedy szukamy prezentu dla małego dziecka, sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Kupić coś modnego czy raczej ponadczasowego, a może postawić na edukację? Poniżej kilka porad, na co warto zwrócić uwagę.

 

foto

Dopasujmy prezent do wieku

Jeśli nie mamy własnych dzieci bądź nie jesteśmy zbyt dobrze zorientowani w tematyce artykułów dziecięcych, sprawdźmy np. w sieci, jaki prezent można kupić dziecku w danym wieku. W przeciwnym razie grozi nam poważna pomyłka – maluch rozwija się bardzo szybko i to, co w wieku dwóch lat mogłoby być strzałem w dziesiątkę, rok później okazać się może całkowicie już nieprzydatne. Pół biedy, jeśli wyprzedzimy bieg wypadków i kupimy dziecku coś na wyrost. Gorzej, jeżeli zafundujemy piękny i drogi chodzić siostrzenicy, która od pół roku biega wesoło po domu. Pamiętajmy więc, aby nieco się podszkolić zanim ruszymy na zakupy. Warto też spytać rodziców malucha, na jakim jest aktualnie etapie rozwoju i co będzie najbardziej potrzebne.

Nie ulegajmy stereotypom

Dziewczynce kupuje się zawsze lalkę, a chłopcu samochód? Nieprawda! Wiele dzieciaków ma zupełnie niestereotypowe upodobania i może zareagować niechęcią na tak uproszczone spojrzenie. Dlatego dobrym pomysłem jest spytanie rodziców także o upodobania ich pociechy, o ile sami nie jesteśmy ich pewni. Zawsze możemy również kupić coś zupełnie neutralnego płciowo. Dobrym rozwiązaniem będą klocki, które są niezwykle uniwersalne – można zbudować z nich zarówno pałac królewny, jak i posterunek policji. Inne neutralne zabawki to na przykład książki oraz różnego rodzaju artykuły plastyczne. Ciekawe pomysły i inspiracje znajdziemy też w sklepach internetowych, posiadających dużą ofertę zabawek dla dzieci (np. Merlin).

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Kupując zabawki dla dzieci nigdy nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie – pamiętajmy, że maluchy mogą używać ich nie do końca zgodnie z przeznaczeniem np. brać je do buzi, potrząsać nimi. Sprawdźmy zatem, czy produkt na pewno jest przeznaczony dla dziecka w takim wieku, jak obdarowane przez nas. Przekonajmy się, że posiada wszystkie niezbędne atesty oraz spełnia europejskie i polskie normy bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na obecność niebezpiecznych materiałów  czy elementów mogących powodować alergie. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są ostre krawędzie, sznurki mogące opleść się wokół szyi, łatwe do połknięcia małe elementy.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments