Kolory moje i świata, czyli warsztaty z PGNiG Technologie

0
162

Dzieci widzą świat w intensywnych barwach i tak go malują. Chociaż ich sytuacja życiowa nie zawsze wygląda kolorowo, uwielbiają tworzyć, dlatego firma PGNiG Technologie zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci z domów dziecka.

Zajęcia artystyczne dla podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych odbyły się m.in. na terenie Krosna, Zabrza, Tarnowa. Dzieci po raz pierwszy miały okazję malować na płótnach. Obrazy, które powstały podczas warsztatów, zaskakiwały pomysłowością. Starsi malowali figuratywnie, młodsi intuicyjnie szli w stronę abstrakcji.

Warsztaty przeprowadził Dom Aukcyjny Abbey House. W Domu Dziecka w Zabrzu maluchy z ogromnym entuzjazmem podeszły do malowania, a pod koniec zajęć mówiły, że były to najlepsze warsztaty, w jakich kiedykolwiek brały udział. Kolejnym artystycznym przystankiem było tarnowskie Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Zajęcia odbywały się w dwóch salach jednocześnie i chociaż starsi podeszli do zajęć z dużą rezerwą, już po kilkunastu minutach pytali, czy mogą dostać jeszcze jedno płótno. W Krośnie – ze względu na piękną, słoneczną pogodę – malowanie odbyło się w plenerze. Efekty oceńcie sami.

pomysł i realizacja: Agnieszka Antoniewska, Katarzyna Sołtan
montaż: Zuzanna Janisiewicz

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments