Kosmetyki dla dzieci – jak wybrać te najlepsze?

0
394
Kosmetyki dla dzieci

Skóra małych dzieci jest znacznie delikatniejsza i cieńsza aniżeli skóra dorosłych. Dlatego też dla niemowląt trzeba wybierać  kosmetyki dobrej jakości, które nie podrażnią ich skóry, ale ją ochronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci.

 

Prosty skład

W drogeriach półki uginają się pod ciężarem kosmetyków dla najmłodszych. Wszystkie są najwyższej jakości, hypoalergiczne i najlepsze dla skóry dziecka. Problem w tym, że nie można korzystać ze wszystkiego i trzeba coś wybrać. Kiedy stoisz już przed półką z kosmetykami dla dzieci nie zwracaj uwagi na markę ani cenę, ale kieruj się etykietką. Przejrzyj różne kosmetyki i porównaj ich skład. Odrzuć wszystkie zawierające konserwanty, parabeny, barwniki i substancje zapachowe. Z tego co pozostanie wybierz kosmetyk, który ma najkrótszą listę składników. Pamiętaj, że im skład prostszy tym kosmetyk bezpieczniejszy.

 

Dostosowanie do wieku dziecka

Kosmetyki dziecięce powinny zawierać informację dla jakich dzieci są przeznaczone. Na opakowaniu zazwyczaj znajduje się opis mówiący, że środek można stosować np. od 1. dnia życia, od 6. miesiąca czy po ukończeniu 1. roku życia. Kupując specyfik dla swojego dziecka wybierz taki, który odpowiada jego grupie wiekowej.

 

Zapach

Najlepiej wybierać kosmetyki bezzapachowe. Barwniki i substancje aromatyzujące mają często działanie alergizujące. Dlatego po kosmetyki pachnące najlepiej sięgać jak najpóźniej.

 

Z jednej linii

Do pielęgnacji małych dzieci wykorzystuje się wiele kosmetyków. Na półce malucha stoją żele do kąpieli, szampony, oliwki, pudry, kremy itd. Wybierając kosmetyki dla niemowlęcia najlepiej kupować kosmetyki z jednej linii. Dzięki temu zmniejsza się znacznie prawdopodobieństwo wejścia w negatywną reakcję ze sobą składników różnych kosmetyków.

 

Emolienty

Emolienty to specyficzna grupa kosmetyków dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry oraz innymi problemami skórnymi. Są to specyfiki, których zadaniem jest łagodzenie objawów AZS, wzmacnianie i nawilżanie skóry. Emolienty mogą być wykorzystywane również do pielęgnacji dzieci ze zdrową skórą. Po kosmetyki z tej grupy najlepiej udawać się do apteki.

 

Z pozytywna opinią

Na kosmetykach pojawia się często informacja mówiąca o pozytywnej opinii wydanej przez Instytut Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Opinia taka jest niewątpliwą zaletą, gdyż oznacza, że kosmetyki zostały dokładnie przebadane i sprawdzone. Warto jednak wiedzieć, że część dobrych specyfików dla niemowląt nie posiada takiej opinii nie z powodu gorszej jakości, ale mniejszych funduszy na promocję, ponieważ wydanie powyższych opinii jest płatne.

 

 

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments