Kraków: Seans z Maluszkiem – „Zakochany Goethe” w Kinie Studyjnym Sfinks

0
83

Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida zaprasza 11 kwietnia o godz. 11.30 do Kina Studyjnego Sfinks na projekcję filmu pt. „Zakochany Goethe”.

„Zakochany Goethe” (100’), melodramat, Niemcy 2010,

reż. Philipp Stolzl,

Wyst: Alexander Fehling,

Miriam Stein,

Moritz Bleibtreu

Historia miłości jednego z najbardziej znanych pisarzy okresu Burzy i Naporu (Sturm und Drang) Johana Wolfganga von Goethe. Młody Goethe na polecenie ojca wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie. Traci finansowe wsparcie dla swojej twórczości. Niespodziewanie znajduje tam… miłość. Zakochuje się w kobiecie przeznaczonej innemu mężczyźnie. Charlotte Buff staje się jego fascynacją. Bohater żyje wyobrażeniem o ich miłości. Jego uczucie jest co prawda odwzajemnione lecz  z góry skazane na klęskę.  Ale jest również natchnieniem. Załamany i świadom niemożliwej do spełnienia miłości pisze „Cierpienia młodego Wertera” – powieści dzięki której stanie się jednym z najważniejszych i najpopularniejszych pisarzy na świecie.

Podczas cyklu SEANS Z MALUSZKIEM proponujemy wspólne, dopołudniowe projekcje dobrych filmów, na które zapraszamy rodziców wraz z dziećmi gwarantując szczególnie dobrany repertuar (kino o wysokich walorach zdjęciowych i muzycznych, bez scen przemocy), zaplecze organizacyjne przyjazne rodzicom (przewijak dla najmłodszych, bezpieczne miejsce na wózki oraz możliwość pozostawienia dzieci w wieku 1.5 – 4 lat pod opieką w pomieszczeniach obok kina) a także przyjemny półmrok na sali kinowej i ściszony dźwięk dla tych rodziców, którzy zechcą oglądnąć film w towarzystwie swojej pociechy. Spotkania odbywają się w Kinie Sfinks dwa razy w miesiącu, w godzinach dopołudniowych.

Kino Studyjne Sfinks

Kraków, os. Górali 5

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments