Książka pt. Odważny Hipcio

0
168
Odważny Hipcio

Autor: Piotr Haraszewski i Justyna Wacławik
Ilustrator: Jakub Kuźma i Andrzej Chalecki
Data i miejsce wydania: Warszawa 2010
Format: 225 x 225 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Książka pt. „Odważny Hipcio” autorstwa Justyny Wacławik to czwarta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Opowiedziana tu historia z życia afrykańskich zwierząt dotyczy zagadnienia odwagi.

Bohaterem bajki jest mały hipopotam (Hipcio), który rozpoczyna naukę w szkole. Niestety w nowym miejscu spotyka się z nieżyczliwością kolegów i staje się obiektem drwin. Pewnego wieczoru Hipcio zwierza się rodzicom ze swoich niemiłych doświadczeń w szkole, jest smutny i płacze. Mądry tata hipopotama tłumaczy synkowi, że każde zwierzę jest inne, a na niektóre rzeczy, jak np. wygląd nie mamy wpływu, jednak najważniejsze w życiu jest serce. – „To ono decyduje o tym jaką naprawdę będziesz osobą, gdy dorośniesz. Jeśli będziesz miał prawe i odważne serce, wszyscy będą Cię cenić i nikt nie będzie się z ciebie wyśmiewał (…) Odwaga polega na tym, że chociaż czujesz strach, to jednak go pokonujesz i robisz to, co jest właściwe”. Słowa taty o sercu i odwadze pomagają Hipciowi przetrwać kolejne tygodnie w szkole, podczas których nic się nie zmienia, aż do czasu gdy wydarzy się coś…Ale o tym dowiecie się czytając opowiadanie.

Bajka pt. „Odważny Hipcio” napisana jest ładnym, prostym językiem, a dzięki temu zrozumiała nawet dla młodszych dzieci. W dodatku wszystkie sceny opowieści mają swoje odzwierciedlenie w realistycznych i barwnych ilustracjach – co także z pewnością przypadnie do gustu małym czytelnikom. Historia małego Hipopotama może być wspaniałym pretekstem do rozmowy nie tylko o odwadze ale i tolerancji.

Polecamy!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments