Łódź: Arlekinlandia – wyspa lalek teatralnych

0
89

 

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Teatru Lalek. Pierwszy raz społeczność lalkarska obchodziła swoje święto w 2003 roku. Świętowanie dnia lalkarza ma  zwrócić uwagę międzynarodowej społeczności artystycznej, wszystkich rodzajów instytucji i całej opinii publicznej na lalkę i jej twórcze możliwości.

 

„…W sztuce lalkarskiej chodzi bowiem o to, by podarować życie nieożywionemu przedmiotowi i zgromadzić ludzi wokół tego magicznego rytuału.”

 

„…Za każdym razem kiedy animujemy lalkę, podpisujemy niejako deklarację niepodległości. Będąc niesfornym dzieckiem sztuki obrazu i słowa, interpretacji i narracji, marionetka umacnia w nas marzenie o utraconej niewinności, o szczęściu i beztrosce, a jednocześnie przypomina nam o drugim ekstremum, jakim jest okrucieństwo.”

(fragment orędzia Joana Baixasa)

 

Z tej okazji Teatr Arlekin zaprasza wszystkich, którzy choć na chwilę pragną oderwać się od codzienności na naszą wyspę Arlekinlandię. Bajkowa wyspa powstanie w Krainie Książek (Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew Filia Nr 9). Wystarczy otworzyć tajemnicze drzwi wyobraźni, aby przenieść się do nieco dziwacznego świata, pełnego bajkowych stworzeń. Wróżki przestworzy, figlarne chochliki, groźne smoki i morskie węże to tylko niektórzy mieszkańcy wyspy. Zaczarowanym światem rządzi miłościwy król Arlekin Wielki. Jak przystało na tajemniczą wyspę, dawno temu piraci Króla Cynamona ukryli na niej drogocenny skarb.

331

Tylko ŚmiaŁek o czystym sercu i bujnej wyobraźni odkryje drogę do skarbu.

Podejmij z nami to wyzwanie i przybądź 21 marca na godzinę 14:00 na otwarcie wystawy.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments