Łódź: Bo klapnięte uszko mam – wystawa czasowa z okazji urodzin Misia Uszatk

0
110

„Teddy Puschelohrs Neue Freunde” to nic innego jak „Nowi przyjaciele Misia Uszatka” – w wersji niemieckojęzycznej. Wydana nakładem Naszej Księgarni w roku 1964 książeczka z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego ukazała się również po serbsku, węgiersku, holendersku czy bułgarsku. Te świadczące o międzynarodowej sławie polskiego misia wydawnictwa znajdą się na czasowej wystawie „Bo klapnięte uszko mam” w Se-ma-for Muzeum Animacji. Wszystko to dlatego, że nobliwy Uszatek dokładnie 6 marca obchodzi swoje 56 urodziny.

Muzeum postanowiło uczcić tą ważną rocznicę, po raz pierwszy gromadząc porozrzucane na terenie całej Polski eksponaty powiązane zarówno z produkcją serialu, jak i samym wydawnictwem. Na wystawie, obok wielu książek,  znajdą się m.in. lalki Uszatka i przyjaciół,  jedyne w Polsce trepki Misia Uszatka, rysunki Zbigniewa Rychlickiego, kolekcja czasopism, w których Uszatek debiutował czy wreszcie karty i grające pocztówki z wizerunkiem Misia ze zbioru Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Wystawa zostanie otwarta w dniu urodzin Uszatka, czyli 06.03.2013 o godzinie 16:00.

Otwarciu towarzyszył będzie pokaz odcinka „Misia Uszatka” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci – „Z wizytą u Misia Uszatka”. Wystawa potrwa do 14.04.

Wystawa dostępna jest w ramach standardowego biletu do Se-ma-for Muzeum Animacji.

Więcej informacji na temat Muzeum na www.muzeum.se-ma-for.com.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments