Łódź: Dlaczego żabka nie została królewną? Dzień Dziecka w Arlekinie.

0
104

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Lalek Arlekin zaprasza na otwartą próbę spektaklu  O żabce co nie została królewną , która odbędzie się 1 czerwca o godzinie 18:00 (aktualna siedziba teatru ul. Piotrkowska 282a), a po przedstawieniu na spotkanie z aktorami. Jest to niezwykła okazja przyjrzenia się z bliska lalką występującym na scenie, a także sprawdzenia czy łatwo się nimi animuje. Ponadto aktorzy bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z warsztatem ich pracy.

Melancholijny Lew o skłonnościach dzięcioła, „Foka bardzo tłusta o spaczonych nieco gustach”, leniwa polna Glizda, Miś o niedużym rozumku, złotopióra Kura, która straciła pióra, sepleniąca Wiewiórka to niektóre z postaci, które zaludniają świat bajki napisanej przez W. Wolańskiego. Te zwichrowane przez życie zwierzątka przyjął pod opiekę wielkoduszny Lew, władca lasu. W swej mądrości uznał, że skoro w człowieku może drzemać zwierzę, to w każdym zwierzu może drzemać człowiek. Niestety okazało się, że zwierzątka były pełne wad i postanowiły zakończyć panowanie Lwa. Lęk w nich wzbudziły plotki powtarzane przez leśne echo. W plotkach tych szansę dla siebie widziała Żaba, marząca o tronie królowej. Postanawia obietnicami korzyści namówić zwierzątka do rewolucji…

Aktorzy bawią się teatralną iluzją, tworzą gagi, które gładko trafiają do młodego widza. Nie przerywając toku opowieści, dynamicznie i niezauważalnie wymieniają się kukłami. Jednocześnie wypełniają scenę ruchem i śpiewem. Swingujące melodie piosenek na długo pozostają w głowie. Muzyka wykonywana jest na żywo.

WSTĘP NA PRÓBĘ JEST BEZPŁATNY!

POTRZEBNE JEST ZAPROSZENIE, KTÓRE MOŻNA ODEBRAĆ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 9:00 – 14:00 W KASIE TEATRU.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments