Moja Ciotka Sroka, autor: Liliana Bardijewska

0
131
Moja Ciotka Sroka

Dlaczego gruszki nie rosną na wierzbie? Jak obudzić śpiącą zimę? Dlaczego biedronki są czerwone? Odpowiedzi na te pytania udzieli wszystkim dzieciom mądra sroka z powieści Liliany Bardijewskiej, pt. ”Moja ciotka sroka”.

Pewnego marcowego dnia kilkumiesięczna dziewczynka podczas odpoczynku w ogrodzie poznaje srokę – Ciotkę Srokę. Ciotka sroka ma swoje gniazdo na dębie, pod którym niania postawiła wózek z niemowlakiem – małą Julianką. Gadatliwa sroka opowiada małej niezwykle interesujące historie – o tym dlaczego gruszki  nie rosną na wierzbie, dlaczego biedronki są czerwone, skąd się wzięły choinki… Dziewczynka jest zachwycona i uwielbia spotkania ze swoją ptasią ciotką. A gdy wypowiada swoje pierwsze słowo, to jest nim oczywiście „ciocia”, co wzbudza zachwyt niani przekonanej, że chodzi właśnie o nią.

Moja ciotka sroka to pełna humoru bajka o przyjaźni, mądrości i tolerancji, wzbogacona wspaniałymi ilustracjami Aleksandry Kucharskiej – Cybuch, które idealnie oddają klimat opowiadanej historii.

srokasroka1

Nikt lepiej nie opowiada bajek niż moja Ciotka Sroka! Od niej dowiedziałam się, dlaczego na wierzbie wyrosły gruszki, skąd wzięły się pisanki, dlaczego biedronki są czerwone i wielu jeszcze niezwykłych rzeczy. Fantastycznie jest mieć Ciotkę Srokę! Sami się przekonacie, jeśli otworzycie tę książkę!

Liliana Bardijewska – polska autorka słuchowisk, sztuk i utworów prozatorskich dla dzieci, krytyk literacki i teatralny, tłumacz literatury bułgarskiej, wydawca literatury dla dzieci i młodzieży.

„Moja Ciotka Sroka”

Autor: Liliana Bardijewska
Ilustrator: Aleksandra Kucharska Cybuch

Wydawnictwo BIS

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments