Polskie Parki Rozrywki – nie gorsze od Disneylandu

0
643
Polskie Parki Rozrywki
Fot. Energylandia

Zbliża się Dzień Dziecka, a za chwilę rozpoczną się wakacje. Warto pomyśleć o zrobieniu swoim dzieciom przyjemności np. wyjeździe do Parku Rozrywki. Jeszcze do niedawna termin ten kojarzył nam się przede wszystkim z Disneylandem czy Legolandem, ale dziś także w Polsce można dobrze się bawić. Szeroka gama tematyczna pozwala na wybranie najciekawszego miejsca dla siebie i swoich pociech, niezależnie od ich wieku.

 

Energylandia

To miejsce stworzono z myślą o całych rodzinach. Hitem są najnowocześniejsze w Polsce Rollercoastery, ale poza nimi są też inne atrakcje. Jedną z najważniejszych cech jest podział Parku na trzy części. Pierwsza jest przeznaczona dla najmłodszych. Kolejna to część familijna, gdzie ciekawie spędzą czas wszyscy, niezależnie od wieku. Trzecia część przeznaczona jest dla wielbicieli ekstremalnej zabawy.

Poza atrakcjami typowymi dla Parku Rozrywki w Energylandii można też wybrać się do kina 7D, obejrzeć przedstawienie na jednej z dwóch scen teatralnych, czy zajrzeć do jednego z wielu punktów gastronomicznych.

Energylandia znajduje się na południu Polski w Zatorze. Bilet wstępu obowiązuje cały dzień. Koszt biletu dla dorosłego to 99 zł, dla dzieci do 140 cm wzrostu – 49 zł. Można też kupić bilet rodzinny 2+2 w cenie 289 zł.

Wybierając się do tego miejsca trzeba zarezerwować cały dzień, a to i tak pewnie będzie za krótki czas, by skorzystać z wszystkich atrakcji,

 

Zaurolandia

20 hektarów powierzchni nad jeziorem Rogowskim to cudowna enklawa dinozaurów. Każdy miłośnik tych zwierząt powinien tu zajrzeć. Na terenie Parku znajduje się blisko 80 dinozaurów naturalnej wielkości. Dla dzieci niezwykle ważne jest to, że mogą je zobaczyć, dotknąć a nawet zrobić sobie zdjęcia z każdym z nich.

Poza wielkimi figurami na terenie Zaurolandii znajduje się Muzeum Paleontologiczne, gdzie można zobaczyć wystawę skamieniałości. Ponadto dzieci mogą skorzystać z 2 parków linowych, placu zabaw, dmuchanych zjeżdżalni oraz kolejki elektrycznej. Kiedy rodzina zgłodnieje może skorzystać z punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie Parku.

Bilet wstępu (obejmuje spacer wśród dinozaurów, plac zabaw i wizytę w Muzeum) koszt całego biletu – 17 zł, dla dziecka do 14 lat – 15 zł, maluchy do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie. Dodatkowa opłata obowiązuje za korzystanie z parku linowego 7-25 zł. Także inne atrakcje są dodatkowo płatne, dlatego warto mieć trochę drobnych w portfelu.

 

Kopalnia Guido

W Zabrzu na wszystkich miłośników górnictwa, i nie tylko, czeka Kopalnia Guido. To niezwykłe miejsce, ponieważ jeszcze 20 lat temu wydobywano stąd węgiel. Dziś jest ono atrakcją turystyczną. Chętni mogą skorzystać z wycieczki z przewodnikiem, który opowiada jak pracowało się tutaj przez dziesięciolecia. Pierwszym przystankiem jest poziom 170 m. Tutaj turyści zobaczą kopalnię, sprzed lat, w której główną siłą napędową były konie. Kolejny przystanek znajduje się na poziomie 320 m pod ziemią. Tu z kolei wszystko wygląda tak, jakby górnicy przed chwilą wyjechali na powierzchnię. Pod ziemią znajduje się również kaplica, kolejka oraz restauracja.

Do Kopalni można wejść tylko z przewodnikiem. Warto pamiętać, że nie wejdą tu dzieci poniżej 7. roku życia. Cena biletu to 39 zł dla dorosłych i 35 bilet ulgowy.

 

Na turystycznej mapie Polski pojawia się coraz więcej atrakcji dla osób w różnym wieku i zainteresowaniach. Warto przejrzeć ofertę tematycznych Parków Rozrywki i wybrać się tam, aby poznać coś nowego.

 

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments