Poznań: Warsztaty z malowania na jedwabiu oraz zajęcia muzyczne w Pracowni Sztuka Puka

0
95

W sobotę, 17 marca, Pracownia Sztuka Puka zaprasza młodzież i dorosłych do poznania szlachetnej sztuki malowania na jedwabiu. A młodsze dzieci zabierze do bogatego świata muzyki i zapowiadających wiosnę dźwięków.

Warsztaty dla dorosłych:

Malowanie na jedwabiu

godz. 15.00 – 18.00

Pracownia Sztuka Puka Zaprasza na warsztaty ręcznego malowania jedwabiu, na których uczestnicy mogą wykreować wspaniałą chustę (90 / 90 cm). Na kursie uczestnicy poznają różne techniki malowania na jedwabiu, zaprojektują i wykonają swoją jedyną na świecie, oryginalną chustę. Prowadząca wprowadzi Was we wspaniały świat malarstwa na jedwabiu, czyli ekscytującą i pełną wyzwań technikę malowania w powietrzu.

Prowadząca: Ewa Jankowska-Przepióra

Czas trwania: 3 godz.

Koszt: 170 zł

Duże Sztuczki:

Malowanie na jedwabiu

(młodzież i dzieci od 8 lat)

godz. 12.30 – 14.00

Pracownia Sztuka Puka zaprasza na unikatowe warsztaty malarstwa na jedwabiu dla starszych dzieci i młodzieży. Wprowadzimy uczestników w tajniki tej sztuki: pokażemy ręcznie malowane jedwabie, wyjaśnimy podstawowe zasady pracy z jedwabiem i nauczymy techniki, a potem zaprosimy do samodzielnej zabawy z kolorem na szlachetnym materiale. Pod okiem profesjonalistki każde dziecko będzie miało okazję stworzyć własną ręcznie malowaną trójkątną chustkę.

Prowadząca: Ewa Jankowska-Przepióra

Koszt: 40 zł/ uczestnika

Małe Sztuczki:

Ptasie trele

(dzieci w wieku 3 – 6 lat)

godz. 11.00 – 12.00

W sobotnie przedpołudnie pracownia będzie wypełniona odgłosami i kolorami ptaków, za sprawą autorskich zajęć Kasi Bajerowicz. Opowieść o tym, skąd się wzięły ptaki będzie początkiem spotkania z gatunkami ptaków śpiewających, przedstawianych przy pomocy onomatopei i rysowanych szkiców. Każdy z uczestników otrzyma ręcznie rzeźbionego drewnianego ptaszka, którego dzieci będą mogły pomalować zgodnie z naturalnym upierzeniem lub według własnej fantazji.

Prowadząca: Katarzyna Bajerowicz, ilustratorka

Koszt: 25 zł/ uczestnika

ASP: Akademia Muzyki wg. teorii E.E. Gordona

soboty, godz. 10.00 – 10.45 (dzieci 0 – 2 lata z opiekunami)

soboty, godz. 12.15 – 13.00 (dzieci 3 – 5 lat z opiekunami)

soboty, godz. 11.15 – 12.00 (dzieci 6 – 8 lat z opiekunami)

Zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci, na których śpiewamy do i dla dzieci. Materiał muzyczny wykonywany podczas zajęć jest bardzo bogaty i zróżnicowany tonalnie, rytmicznie oraz stylistycznie. Dzieci gromadzą w ten sposób muzyczny słownik słuchowy będący podstawą rozwoju słownika śpiewanego. Improwizując i „rozmawiając muzycznie” rozwijamy audiację, czyli zdolność myślenia muzycznego. Poprzez wspólną zabawę zachęcamy dzieci do swobodnych wypowiedzi muzycznych oraz reakcji ruchowych. Rozwijamy zdolności muzyczne dziecka uwzględniając rozwój ruchowy, emocjonalny oraz ekspresję muzyczną. Będziemy wspólnie słuchać i improwizować różnorodne melodie i rytmiczanki wykonywane głosem na żywo lub instrumentalnie w połączeniu z ruchem.

Na zajęciach dla najstarszych dzieci zajmiemy się poszerzaniem słownika słuchowego i wykonawczego dzieci, pobudzeniem ich wyobraźni muzycznej. Wspólna zabawa pozwoli rozwinąć poczucie rytmu i tonalności oraz swobodny ruch, uwzględniając przestrzeń, czas, ciężar i przepływ. Dzieci zapoznają się z podstawowymi pojęciami i symbolami muzycznymi i rozpoczną naukę gry na flecie prostym.

Prowadząca: Martyna Szymkiewicz – skrzypaczka, instrumentalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona w Bydgoszczy.

Terminy: 10, 17, 24, 31 marca, 14, 21, 28 kwietnia, 5, 12, 19, 26 maja, 2, 9, 16 czerwca.

Koszt: 20 zł/zajęcia (płatne z góry za miesiąc), koszt zajęć jednorazowych (próbnych) – 25 zł.

W przypadku dzieci w wieku 6 – 8 lat dodatkowo wymagany jest flet prosty (koszt ok. 60 zł).

Zapisy i dodatkowe informacje:
info@sztukapuka.pl
oraz telefonicznie: 660 457 110
od pon. do pt. w godz. 13.00-19.00

Pracownia SztukaPuka ul. Matejki 44/2
Poznań

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments