Premiera płyty Bezpieczne piosenki

0
116

Płyta „Bezpieczne Piosenki” skierowana jest zarówno do najmłodszych słuchaczy jak i młodzieży. Problematyka poruszana w tekstach utworów dotyczy zagrożeń, które pojawiają się już w wieku przedszkolnym (ufanie nieznajomym, zabawa ogniem, dotykanie obcych zwierząt, zabawa przedmiotami pod napięciem, stąpanie po kruchym lodzie), wczesnoszkolnym (brawura nad wodą, bezmyślność w internecie, nadmierny hałas) oraz gimnazjalnym (jazda autostopem, a także używki: alkohol, papierosy i narkotyki). Istotne jest to, że żadne z tych zagrożeń nie straci na aktualności w późniejszych etapach życia. Wielu dorosłych słuchając tej płyty dojdzie do wniosku, że rady zawarte w tekście mogą mieć również wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa.
Teksty piosenek są rymowane, co ułatwia zapamiętywanie treści. Utwory są zróżnicowane pod względem tempa, stylów muzycznych (od lat 70-tych do aktualnej stylistyki drum’n’bass i dubsteep) oraz charakteru (od łagodnych klasycznych instrumentów, poprzez nowoczesne brzmienia, aż po gitarowe granie). Piosenki są bardzo melodyjne i wpadające w ucho, co umożliwia przyswajanie zasad bezpieczeństwa. Pobudzają wyobraźnię dzieci, pokazując negatywne konsekwencje niewłaściwych zachowań, jak i prawidłowe wybory. Większość tekstów ukazuje realne sytuacje z życia i opowiada wciągające historie, przez co uniknięto umoralniania, na które wyczuleni są słuchacze, a przekaz przyswajany jest w niezauważalny sposób. Na jego wysoką skuteczność wpływa też fakt, że wszystkie treści przekazywane są dzieciom i młodzieży przez ich rówieśników, znanych z internetu z ich autentycznych i pełnych emocji wykonań utworów, które aktualnie obejrzano prawie półtora miliona razy!
Ta płyta uratuje zdrowie i życie wielu dzieci oraz nauczy ich zachowań, które uczynią ich dorosłe życie bezpieczniejszym.
Wszystkie teksty oraz kompozycje są autorskie, powstały w studiu nagrań „Studio Dla Ciebie” w Opolu i zostały pozytywnie zaopiniowane przez nauczycieli, którzy uznali płytę „Bezpieczne Piosenki” nowym narzędziem pomocnym w ich pracy, na które od dawna czekali.
Zapraszamy na stronę internetową https://www.bezpiecznepiosenki.pl gdzie znajdą Państwo więcej informacji, teksty piosenek oraz będą mieli Państwo możliwość zakupu płyty.
Cena płyty: 29,90 zł
Dzieci potrafiące śpiewać mogą nagrać swój wokal do podkładu dowolnego utworu z płyty „Bezpieczne Piosenki” w naszym Studiu Nagrań Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opolu, w którym powstała płyta.
Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna płyty – będą mogli Państwo wysłuchać fragmentów wszystkich dwunastu utworów na filmach zarejestrowanych podczas nagrań w naszym studiu:
https://www.youtube.com/watch?v=IX9hVj7UqUk
Nad płytą „Bezpieczne Piosenki” patronat objęło ponad czterdziestu Patronów Medialnych:

Bimbi, Bliżej Przedszkola, Czas z Dziećmi, Dobra Mama, Dzieci Poznań, Dziecko i Mama, Dziecko w Warszawie, Edu Pełzaki, Eko Rodzice, Emaluszki, Go GaGa, Infoludek, Kid Zone, Kobieta.info, Koncertomania, Mali Turyści, Mały Przewodnik Katolicki, Mama Jak Ty, Mama Na Zakupach, Mama w Opolu, May Be Baby, Miasto Dzieci, Międzynarodowe Targi Szczecińskie „Mamy Dziecko”, Moda i Ja, Moje Alergie, NTO, Oto Koto, OwsiakNet, Poradnik Mamy, Promyczek Dobra, Radio Opole, Rodzinny Kraków, Sos Rodzice, Stowarzyszenie Monar, Teraz Opole, Twoja Kultura, Urwiskowo, W Roli Mamy, Wakacje z Dzieciakiem, Wolna Sobota, Woman-News.

MamajakTy objęła patronat nad płytą.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments