Program 500+ coraz bliżej

0
180
program 500+

Od kwietnia ma ruszyć wypłata środków w ramach nowego programu 500 plus. Podpowiadamy jak uzyskać świadczenie.

Dla kogo?

Zasiłek w wysokości 500 zł przysługuje na dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Należy pamiętać, że świadczenie jest przyznawane na drugie i każde
kolejne dziecko. Nie ma tutaj kryterium dochodowego. Pojawia się ono wtedy, kiedy w grę
wchodzi zasiłek na pierwsze dziecko. Świadczenie można wtedy otrzymać kiedy dochód na członka rodziny nie przekracza 800 zł lub 1200 zł na członka rodziny, jeśli którekolwiek dziecko jest niepełnosprawne.

Kiedy i jak długo?

Oficjalną datą startu programu jest 1 kwiecień 2016 roku. Pierwsze pieniądze mają być wypłacane w drugim kwartale 2016 roku, jednak będzie brane pod uwagę wyrównanie od daty 1 kwietnia. Świadczenie jest ważne przez 12 miesięcy. Oznacza to, że po roku, chcąc dalej korzystać ze świadczenia, należy ponownie złożyć wniosek o jego wypłatę.

Wnioski.

Wnioski można będzie składać w urzędach gmin lub miast. Wymagane będą dane dzieci oraz osoby, która wnioskuje o świadczenie. Przy próbie uzyskania świadczenia na pierwsze dziecko, wymagane będą zaświadczenia i oświadczenia dokumentujące dochód. Wnioski będzie można także składać przez internet – za pomocą poczty elektronicznej, na portalu emp@tia, ePUAP.
Dodatkowo najnowsze doniesienia mówią o tym, że wnioski będzie można wysyłać także przy pomocy ZUSu a także poprzez bankowość internetową niektórych banków.

Czy wnioski są płatne?

Oczywiście, że nie. W związku z dużym zainteresowaniem jakie wywołało świadczenie 500 plus, pojawiło się wokół niego wiele nieuczciwych ludzi którzy za pieniądze oferują wypełnianie wniosków. Nie dajmy się naciągnąć!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments