Słoneczny Brzeg: najpiękniejszy z bułgarskich kurortów i jego atrakcje

0
116
Sloneczny Brzeg

Już sama nazwa tego kurortu stanowi doskonałą reklamę. Słoneczny Brzeg to miejsce kuszące pięknym wybrzeżem oraz słońcem, dzięki którym można tu spędzić wspaniałe wczasy. Na jakie atrakcje w tym najsłynniejszym w Bułgarii ośrodku wypoczynkowym mogą liczyć rodziny z dziećmi?

Raj dla maluchów!

Słoneczny Brzeg to raj dla małych turystów. Ładna pogoda oraz piaszczyste plaże sprzyjają zabawie nad morzem, a hotele z atrakcjami dla najmłodszych nie pozwalają na nudę. Dzięki stronie www.swiatwypoczynku.pl – portalowi turystycznemu z wycieczkami online każdy może tu znaleźć sprawdzone oferty hoteli z pokojami rodzinnymi i dobrym jedzeniem dostosowanym do dziecięcych gustów. Na terenie tego kurortu czeka też wiele miejsc wyjątkowo przyjaznych dzieciom. Do wizytówek Słonecznego Brzegu zaliczają się tutejsze parki wodne, które przyciągają basenami oraz zjeżdżalniami. Takie atrakcje sprawiły, że Słoneczny Brzeg jest wyjątkowo atrakcyjnym celem dla tych, którzy chcą spędzić rodzinne wakacje nad ciepłym morzem i cieszyć się zabawą na najwyższym poziomie. Tu, w najsłynniejszym ośrodku turystycznym Bułgarii, nikt nudzić się nie może.

Wycieczki, która bawią i kształcą

Ci turyści, którzy chcą spędzić w Słonecznym Brzegu rodzinne wakacje, mogą też skorzystać z ciekawych wycieczek w rejonie tego kurortu. Każda z takich wypraw pozwala połączyć doskonałą zabawę z lekcją historii i przyrody. Dla dużych i małych turystów wspaniałym miejscem jest Nesebyr – historyczne miasto sąsiadujące ze Słonecznym Brzegiem. Na jego terenie można podziwiać piękne budowle, które cieszą się opinią najpiękniejszych na całym bułgarskim wybrzeżu. Warto również odwiedzić Sozopol – jedno z najstarszych miast nad Morzem Czarnym. Dla tych rodzin, które wakacje nad ciepłym morzem chcą połączyć z leczniczymi zabiegami, miejscem godnym polecenia w rejonie Słonecznego Brzegu jest miejscowość Pomorie. Korzystny klimat może poprawić samopoczucie wszystkim członkom rodziny, a kąpiele w błocie mogą zmienić się w ciekawą, rodzinną przygodę. Dla tych rodzin, które chcą pobyt w Słonecznym Brzegu połączyć z pieszymi wycieczkami, kuszącym miejscem jest z kolei pobliski Park Narodowy Strandża. Dla dzieci wielką atrakcją są ptaki, które można tu podziwiać w niezwykle atrakcyjnym otoczeniu.

Bułgaria z dziećmi to sprawdzona recepta na rodzinne wakacje pełne świetnej zabawy. Wybierając się do Słonecznego Brzegu, można skorzystać z największych atrakcji tego kraju i wypocząć na jego najpiękniejszych plażach. Dla dzieci ten ośrodek turystyczny jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem, o czym mogło się już przekonać wiele podróżujących po Europie rodzin.