Super-Niania na targach MAMY DZIECKO w Szczecinie

0
94

O 3. targach MAMY DZIECKO mówi się nie tylko z powodu nowej buzi targów – Amelii Janczak, którą możemy już zobaczyć w ramach kampanii promocyjnej. Będą warsztaty, happeningi, wykłady. Organizatorzy zapowiadają dodatkową niespodziankę – gościem specjalnym targów będzie Dorota Zawadzka – znana Super-Niania.

Dorota Zawadzka, która przyjeżdża do Szczecina na zaproszenie Socatots, poprowadzi wykłady na targach MAMY DZIECKO 19 października. Tematem przewodnim będzie aktywna rodzina i wzajemne relacje. Każdy z nich potrwa po półtorej godziny, pierwszy rozpocznie się o godzinie 11:30, powtórzony zostanie o 15:00.

Jakie jeszcze wykłady i warsztaty przygotowano na 19 i 20 października dla uczestników targów? Z prawami dziecka poprzez zabawę będzie zaznajamiać Fundacja Las Sztuki. Podczas tych warsztatów starsi i młodsi będą projektować i konstruować litery, z których później ułożone zostaną hasła  nawiązujące do praw dziecka. Fundacja Las Sztuki zapowiada też spotkanie  z dziennikarzem radiowym, który zapyta dzieci „Kim jest twórca i co oznacza tworzyć?” – materiał ze spotkania zostanie wyemitowany na antenie.

Kreatywność dzieci pobudzą warsztaty z robotyki Lego WeDo i Mindstroms, podczas których konstruować one będą zdalnie sterowane roboty. Wrażliwość muzyczną najmłodszych dzieci rozbudzą zajęcia ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Będą też pokazowe lekcje z gry na instrumentach dla młodzieży i dorosłych, bo dlaczego by starsze rodzeństwo i rodzice nie mieli muzykować z maluszkami w domu.

Zasady prawidłowych relacji młodych rodziców i personelu medycznego poznają uczestnicy seminarium Tomasza  Grzegorzewskiegoz Komitetu Wspierającego Ogólnopolski Program Edukacji Poporodowej „Szkoła Matek i Ojców Razem Łatwiej”. Ponadto odbędą się warsztaty z zakresu psychologii dla rodziców, z których dowiedzą się, jak skutecznie nagradzać i wyciągać konsekwencje wobec dzieci oraz jak reagować na dziecięce ataki złości.

Podczas 3. Edycji tragów MAMYDZIECKO wiele będzie się mówiło o słuchu u dzieci. „Problemy niedosłuchu u dzieci. Terapie wspomagające funkcje narządu słuchu” to temat wykładu dla pedagogów i rodziców. Problem wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym pozwoli rozwiązać logopeda mgr Joanna Tracz z Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”. Warsztaty emisyjno-teatralne, które nauczą mówić głośno i wyraźnie oraz zabawy usprawniające funkcje słuchowe to z kolei propozycja dla dzieci powyżej 5 lat. Specjaliści z „Medincusa” zapraszają też na badanie słuchu dla dzieci od 6 lat i konsultacje logopedyczne.

W programie warsztatów znalazły się również doświadczenia chemiczne dla najmłodszych prowadzone przez  Klub Naukowca.

Udział we wszystkich badaniach, warsztatach i wykładach podczas targów jest bezpłatny. Zapisy na warsztaty są prowadzone od 10 października na stronie internetowej www.mts.pl.

Na 3. Targach dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO zaprezentowane zostaną produkty i usługi dla przyszłych i młodych rodziców i dzieci. Nie zabraknie porad specjalistów ze Szpitala „Zdroje”.  Ciekawie zapowiada się  program wydarzeń towarzyszących: pokaz dziecięcej mody, targowe studio nagrań dla młodych talentów, spektakl teatralny, happening edukacyjny, wspólne czytanie książek i wystawa ilustracji książkowych. Zwiedzających targi czeka jeszcze inna atrakcja – konkurs fotograficzny „Rodzina na targach”, w którym można wygrać rodzinny weekend w SPA w Międzyzdrojach.

3. Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO

19-20 października 2013 r.

Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie

hale MTS, ul. Struga 6-8

Więcej informacji: www.mts.pl, facebook.com/mtsTargiSzczecin

Godziny otwarcia: sob. godz. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00

Bilety: normalny 10zł/1 os., dzieci do lat 18 bezpłatnie, bilet weekendowy 15zł/ 1 os., parking gratis
osoby niepełnosprawne 5zł/ 1 os., opiekunowie osób niepełnosprawnych 5zł/ 1 os.

Szczecińska Karta Rodzinna 5 zł/ 1 os.

Szczecińska Karta Seniora 5zł/ 1 os.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments