Szczecin: Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na rozpoczęcie sezonu!

0
124

Teatr Lalek PLECIUGA zaprasza na rozpoczęcie nowego sezonu artystycznego! W najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! W programie mnóstwo atrakcji dla wszystkich, bez względu na wiek!

PROGRAM

przedstawienia
12:30 Na strychu… przedstawienie przygotowane przez uczestników projektu Lato w teatrze [duża scena] / wstęp wolny
16:00 Calineczka przedstawienie dla dzieci od 3 lat [scena kameralna] / rezerwacja biletów – tel. 91 433 58 04
17:00 Bajki prawie na dobranoc czytanie bajek Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów PLECIUGI [plac Teatralny, przy fontannie] / wstęp wolny

warsztaty
13:00 – 14:30 warsztaty z szycia Wielkich Maskotek dla dzieci 6-9 lat + opiekunów [sala edukacyjna] / bilet 5 zł
13:30 – 14:30 warsztaty taneczne BABY BALLETT dla dzieci 3-5 lat [sala prób] / bilet 5 zł
14:45 – 16:15 warsztaty z szycia Wielkich Maskotek dla dzieci 10-12 lat [sala edukacyjna] / bilet 5 zł
15:00 – 16:00 warsztaty taneczne FUN FUNKY KIDS dla dzieci 6-8 lat [sala prób] / bilet 5 zł
16:00 – 17:00 warsztaty taneczne FUNKY JAZZ dla dzieci 9-12 lat [sala prób] / bilet 5 zł
Podczas tego dnia w PLECIUDZE funkcjonować będzie stoisko informacyjne Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta!, promującej kampanię CYRK BEZ ZWIERZĄT.

NA STRYCHU…

12:30 – 13:00 [duża scena] / wstęp wolny
Nad realizacją spektaklu czuwały panie Paulina Lenart i Anna Nowicka – instruktorki grupy teatralnej oraz pani Joanna Orłowska i pan Bartłomiej Orłowski, czyli instruktorzy grupy muzycznej.
Opowiada ono o dzieciach przebywających na strychu, które odkrywają mroczne legendy o Szczecinie. Główną z nich jest legenda o wielkim raku, który najpierw sieje spustoszenie w rybackiej wiosce, a później zostaje żywcem przypięty łańcuchem do dna morza. Są też legendy o Sydonii von Bork i o kotach na zamku. Przedstawienie jest realizowane techniką teatru cieni. Dwutygodniowa praca była bardzo żmudna, lecz nie bez efektu, o czym przekonają się Państwo oglądając nasz pokaz końcowy.

CALINECZKA
16:00 – 16:45 [sala kameralna]

bilety według cennika PLECIUGI / informacje na www.pleciuga.pl
zapisy: tel. 91 433 58 04

Jak to jest być wielkości kciuka i urodzić się z ziarenka zasianego w ogródku? Być porwaną przez paskudną ropuchę i nieczułego chrabąszcza? Zapewne każdy, kto zna piękną i pełną przygód historię Calineczki będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
Głęboko zakorzenione w tradycji magicznej i mitologicznej widowisko dla dzieci pomaga zrozumieć istotę piękna i dobra, zwraca uwagę na cudowność i potęgę dobrych uczynków. Czy nie warto wybrać się z dzieckiem na spektakl poruszający tak ważne tematy podane w tak czarownej i zwiewnej postaci?

WARSZTATY TANECZNE


13:30 – 14:30 BABY BALLETT dla dzieci 3-5 lat [sala prób]
15:00 – 16:00  FUN FUNKY KIDS dla dzieci 6-8 lat [sala prób]
16:00 – 17:00 FUNKY JAZZ dla dzieci 9-12 lat [sala prób]
koszt: 5 zł (uwaga! ilość miejsc ograniczona!)
Uczestnicy zajęć, już w stroju do ćwiczeń, mają czekać w foyer przy dużej witrynie wystawowej. Pokaz dla rodziców odbędzie się 15 minut przed końcem każdych zajęć w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze.

instruktorka: Agnieszka Dolecka
Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca. Zawodowo tańczy od 19 lat. Stypendystka renomowanej Akademii Tańca Johna Neumeiera w Hamburgu, uczestnik tanecznych kursów i warsztatów w Niemczech, Polsce i Anglii. Tańczyła na deskach teatrów między innymi w Hamburgu, Lubece, Norymberdze, Sztokholmie, a ostatnio na londyńskim West End. Współpracowała między innymi z Januszem Józefowiczem, Adamem Hanuszkiewiczem, Assai Samba, Marianne Kruuse, Kevin Heigen. Niedoścignionym wzorem pozostają dla niej Fred Astaire i Monique Loudiers. Prowadzi zajęcia taneczne, gdyż wierzy, że w każdym drzemie piękno, które można obudzić tańcem, a taniec to pasja dająca siłę i ukazująca nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę!

WARSZTATY Z SZYCIA WIELKICH MASKOTEK


13:00 – 14:30 dla dzieci 6-9 lat + opiekunów [sala edukacyjna]
15:00 – 16:00 dla dzieci 10-12 lat [sala edukacyjna]
koszt: 5 zł (uwaga! ilość miejsc ograniczona!)

instruktor: Andrzej Wojtasik
Kryzys, albo Andrzej Wojtasik – urodzony w 1970 roku w Szczecinie. Trzykrotnie zdawał na ASP w Poznaniu, bez powodzenia. Mieszkał w Londynie, Krakowie, Katmandu i Los Angeles. Tłumacz takich poczytnych książek, jak: „Zawsze pewnie, zawsze sucho… nie zawsze bezpiecznie”, „Sens życia z buddyjskiej perspektywy” i „Co zdarzyło się podczas Soboru Watykańskiego Drugiego?”. Od sześciu lat, posługując się techniką spontaniczną, wykonuje zwierzęta przeznaczone do przytulania. Obsługiwać maszynę do szycia nauczył się całkiem niedawno.

Biuro Obsługi Widzów
tel. 91 433 58 04

godziny otwarcia Biura Obsługi Widzów:
poniedziałek-czwartek: 8:30 – 15:30
piątek: 9:00 – 17:00
sobota-niedziela: na godzinę przed spektaklem
Teatr Lalek Pleciuga

Szczecin, pl. Teatralny 1

www.pleciuga.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments