Toruń: Przedstawienie o „trudnych” dzieciach, dojrzewaniu i miłości w Teatrze Baj Pomorski

0
96

Zobaczymy pierwsze w Polsce przedstawienie multimedialne, które łączy techniki teatru lalkowego z technikami telewizyjnymi (przede wszystkim blue box) i filmowymi. W pracy nad spektaklem spotkali się artyści teatru lalkowego i teatru dla dzieci, których łączy szalona wyobraźnia i jednoczesne poważne traktowanie młodego widza: Malina Prześluga, której niebanalne dramaty zaczynają cieszyć się na scenach lalkowych coraz większym powodzeniem, oraz Paweł Aigner znany w Toruniu z takich przedstawień, jak choćby „Na Arce o ósmej” czy „Pinokio”. Reżyser zaprosił do współpracy scenografa Jana Polivkę, kompozytora Piotra Klimka, oraz reżysera obrazu Marcina Klawińskiego.

Jak sobie radzić z dziecięcym buntem? Jak uczyć dzieci trudnej sztuki przepraszania i dziękowania? W jaki sposób wytłumaczyć dziecku, jak ważny jest szacunek wobec drugiego człowieka? Najnowsze przedstawienie Pawła Aignera pomyślane zostało jako program telewizyjny o nazwie „Najmniejszy Bal Świata”, w którym toczy się rozmowa o „trudnych” dzieciach.

Królewna Migawka, mieszkanka Najmniejszego Królestwa Świata, nie chce brać udziału w przygotowaniach do Najmniejszego Balu Świata. Rozzłoszczona na swoich rodziców, Królową Malusię i Króla Maciupka, rzuca na nich czar i ci znikają. Dziewczynka dość szybko odczuwa brak rodziców i tęsknotę za nimi, jednak sprowadzenie ich z powrotem nie jest już takie proste. Trzeba wyruszyć w niebezpieczną podróż. W wyprawie towarzyszy Migawce jej osobliwy przyjaciel Pokurcz. Podróż, która ma pomóc Migawce odnaleźć rodziców, staje się podróżą inicjacyjną. Dziewczynka musi się nauczyć trudnej sztuki panowania nad swoimi emocjami, mówienia „przepraszam”, „proszę” i „dziękuję”, przede wszystkim zaś szanowania drugiego człowieka, okazywania mu uczuć i empatii. Dopiero gdy to osiągnie, będzie mogła z powrotem odzyskać rodziców.

Premiera: niedziela 5 lutego, godz. 16:30

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments