Warszawa: ĆWICZENIA Z WIDZENIA – cykliczne warsztaty plastyczne dla dzieci 5-10 lat w Galerii Apteka Sztuki

0
94

Galeria Apteka Sztuki zaprasza w niedzielę 22 września o godz. 12.30 na kolejne spotkanie w ramach cyklu „ĆWICZENIA Z WIDZENIA”, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci 5 -10 lat, z elementami historii sztuki. W najbliższą niedzielę zapraszamy młodych miłośników sztuki do naszej siedziby przy Al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie. na zajęcia pt. „Portret, czy martwa natura?”. Uczestnicy poznaja m.in. takie pojęcia, jak martwa natura, detal, iluzja.

niedziela, 22 września, godz. 12.30

 

,,Pion, poziom……. i co dalej”- czyli trochę o architekturze i nie tylko.

Katarzyna Jarnuszkiewicz: Codziennie przemierzamy ulice naszego miasta, mijając kolejne fasady budynków. Tak – to, co codziennie mijamy po prawej lub lewej stronie ulicy, to właśnie fasada. Zagłębiając się gąszcz ulic wielkiego miasta, spotkamy murale – barwne malowidła na ścianach budynków. Sami też, na zajęciach, przyozdobicie fasadę domu wielkim, barwnym, obrazem. Dowiecie się trochę o rzeczywistości, która jest bardzo blisko nas, ale rzadko przyglądamy jej się w skupieniu.

 

Technika: papier, kredki

 

Nowe pojęcia i zagadnienia: bryła, fasada, kondygnacja, portal, kolumna, mural, szablon.

 

Prowadzenie: Katarzyna A. Jarnuszkiewicz

Ukończyła wydział malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Jacka Sienickiego, ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Po studiach uprawiała malarstwo sztalugowe i rysunek. Od roku 1994 zajmuję się również reklamą i grafiką wydawniczą. Autorka programów plastyczno-literackich wprowadzających najmłodszych w świat podstawowych pojęć związanych ze sztuką. www.katarzynajarnuszkiewicz.art.pl

Zajęcia „Ćwiczenia z widzenia” dla dzieci w wieku 5 -10 lat odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.30, w Galerii Apteka Sztuki – Al.Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa.

 

cena: pojedynczy bilet 25 zł

karnet (4 spotkania) 80 zł

Dodatkowe informacje na www.aptekasztuki.eu/projekty

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments