Warszawa: Ferie artystyczne w Fundacji Rund

0
97

Fundacja RUND kolejny rok zaprasza do udziału w twórczym spędzaniu ferii zimowych. Zima, gdy za oknem mróz, to doskonały czas na wycieczkę w morskie głębiny. Będzie można wyczarować ławice ryb, dwa rekiny i całkiem przyjaznego wieloryba. Długa na całą salę bibułowa rzeka pomieści je wszystkie. Ryb przygody w rybiej krainie potoczą się według wspólnie z dziećmi ustalonego scenariusza. Na koniec każdy zapakuje je do osobistego, mobilnego akwarium i zabierze do domu. Tak będzie wyglądał Dzień Morskich Głębin.

Każdy z 5 dni zajęć ma inny temat przewodni. Będzie Dzień Małego Projektanta, podczas którego zostaną zaprojektowane i wspólnie wykonane wymarzone pokoje, Dzień Szalonego Zegarmistrza –uczestnicy samodzielnie zrobią najprawdziwsze zegary, a podczas Dnia Podróży Małych i Dużych stworzą włochatych mieszkańców dżungli amazońskiej.

Podczas codziennych zajęć plastycznych wykorzystywanych jest wiele przeróżnych technik, między innymi malarstwo akrylowe, rysunek węglem/pastelami, collage, proste metody graficzne, rzeźba w glinie i decoupage. Zaplanowane są wycieczki do: Muzeum Ziemi, zobaczyć jak powstają wulkany i móc samemu zrobić je w pracowni; Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, żeby przyjrzeć się sztuce współczesnej z bliska, oraz do Planetarium w Pałacu Kultury i Nauki, po to, by znaleźć inspiracje do gwiezdnych świeczników na tea-lighty.

Terminy ferii: 1. 28 stycznia – 01 lutego 2013 i 2. 04 – 08 lutego 2013

Zapisy, dodatkowe informacje: fundacja@rund.pl,

tel. 537 024 446

Fundacja RUND to nowe miejsce na twórczej mapie Warszawy. Jej hasło to „Na Wspólnej o sztuce”, co w pełni oddaje charakter podstawowego filara działalności organizacji, którą jest przekazywanie wiedzy i umiejętności związanej ze sztuką współczesną. RUND prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, zajęcia dla seniorów, rodzinne zajęcia artystyczne i wiele innych rodzajów twórczych aktywności. W okresie ferii zimowych RUND prowadzi tygodniowe warsztaty dla dzieci o nazwie „Ferie ze sztuką”. Codziennie odbywają się zajęcia plastyczne i wizyty w instytucjach kultury, takich jak Centrum Sztuki Współczesnej czy Zachęta. Celem organizatorów jest nie tylko przekazanie dzieciom umiejętności z zakresu różnorodnych technik plastycznych, lecz także, w sposób dostosowany do wieku uczestników, przybliżenie im historii sztuki i zainteresowanie sztuką współczesną.

RUND mieści się w centrum Warszawy przy ulicy Wspólnej. Posiada przestronne, jasne wnętrza i dobrze wyposażone pracownie plastyczne.

Fundacja RUND

ul. Wspólna 53/2
00-684 Warszawa

www.rund.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments