Warszawa i 9 miast Polski: Mój przyjaciel film – warsztaty filmowe dla dzieci

0
98

Fundacja Generator zaprasza dzieci w wieku od 8 lat oraz starsze, na kolejną odsłonę cyklicznych spotkań filmowych i warsztatów Mój Przyjaciel Film. W najbliższą sobotę 19 października odbędzie się projekcja filmu „Alfie, mały wilkołak”, reż. Joram Lürsen (2011, 89′). Po pokazie odbędzie się warsztat o przyjaźni i współpracy.

W Warszawie zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11:00 do siedziby Fundacji Generator (ul. Dobra 14/16). Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Projekt w Warszawie potrwa do 26 października.

Mój Przyjaciel Film odbywa się również w 9 miastach Polski: Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Augustowie, Gliwicach, Elblągu i Zielonej Górze. Terminy
i miejsca replik znajdują się na stronie
www.kinoterapia.pl.

Mój Przyjaciel Film to niepowtarzalna okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie, nagradzane na licznych festiwalach a główne role zagrały w nich dzieci.
W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych mogą wziąć udział dzieci
w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne.

Pokaz filmu Alfie, mały wilkołak. Alfie kończy 7 lat, odkrywa, że jest inny niż pozostałe dzieci. W nocy przy pełni księżyca zmienia się w małego wilkołaka o białym puszystym futerku. Jest przerażony tym, co się z nim dzieje, więc za wszelką cenę próbuje ukryć swoją odmienność. To trudne, zwłaszcza gdy podejrzliwa sąsiadka zauważa, że w nocy znikają jej kurczaki.
Zwiastun filmu: http://www.youtube.com/watch?v=M_j3A94Iex8

Warsztat – Razem jesteśmy silni, rzecz o przyjaźni i współpracy. Podczas tego spotkania rozmawiać będziemy o przyjaźni i relacjach jakie tworzymy z innymi. Co jest nam potrzebne do zawiązywania przyjaźni, czy przychodzi nam to łatwo czy trudno. Zajmiemy się też towarzyszącym każdej relacji międzyludzkiej konfliktom i sposobami ich rozwiązywania.  Podczas tych zajęć wprowadzimy pojęcie empatii – zdolności wczuwania się w sytuację innych.

Pokazy filmowe – bez zapisów. Szczegółowy program na stronie www.kinoterapia.pl
Warsztaty – zapisy w Warszawie pod adresem mailowym: karolina@kinoterapia.pl.

Repliki wydarzenia Mój Przyjaciel Film odbywają w 9 miastach Polski,
w różnych terminach. Szczegóły znajdą Państwo na stronach:
www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl

.

Zapraszamy również dzieci z całej Polski na konkurs plastyczny – Zaprojektuj Maskotkę. Wierzymy, że z filmem można się zaprzyjaźnić. Można z nim śmiać się i płakać, przeżywać wspaniałe przygody i odkrywać nowe rzeczy. Jest coś, co nas zastanawia – jak właściwie Mój Przyjaciel Film wygląda? Pomyślcie uważnie, narysujcie, co Wam przyjdzie do głowy, a potem poproście rodziców o pomoc w wysłaniu Waszego rysunku na adres mailowy: karolina@kinoterapia.pl lub pocztowy – Karolina, ul. Kleczewska 16/4, 01-851 Warszawa.

Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments