Wrocław: KIDS ABOUT SPACE – DZIECI O PRZESTRZENI – finał projektu KIDS DESIGN SPACE – DZIECI PROJEKTUJĄ PRZESTRZEŃ. 23–24 listopada

0
111

KIDS DESIGN SPACE – DZIECI PROJEKTUJĄ PRZESTRZEŃ to trzymiesięczny program skierowany do dzieci i młodzieży. Celem projektu jest dostarczenie najmłodszym narzędzi pozwalających na refleksję nad własnym otoczeniem oraz na aktywne jego modyfikowanie. Ma on także pomóc kształtować młodych otwartych i kreatywnych ludzi, którzy poszerzają swoją kulturową świadomość już od najmłodszych lat oraz zwracają uwagę na estetykę swojego środowiska, dzięki czemu w przyszłości będą mogli stać się krytycznymi autorami oraz odbiorcami otaczającej ich kultury.

Finałem przedsięwzięcia będą dwudniowe spotkania młodych z architektami, urbanistami, miejskimi aktywistami, które mają przybrać formę otwartej dyskusji i konsultacji nad efektami pracy. Tym razem jednak to dorośli specjaliści będą zadawać pytania, a nie odwrotnie.

23 listopada będzie dniem otwartym dziecięcych pracowni warsztatowych, podczas którego najmłodsi członkowie projektu wraz z prowadzącymi zaprezentują swoje dokonania.

 

SPOTKANIE MŁODYCH PROJEKTANTÓW Z PAULINĄ MATUSIAK 

godz. 11.00–12.00

W czasie dwudniowych spotkań kreatywnych przygotowaliśmy także atrakcję dla młodych projektantów. Na wykładzie projektantki Pauliny Matusiak, będą mogli oni posłuchać o budowaniu dorobku artystycznego oraz nawiązywaniu kontaktów z klientami. Artystka, która po ukończeniu liceum plastycznego w Łodzi przeprowadziła się do Holandii, gdzie ukończyła Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Hadze na kierunku typografia i projekty graficzne, po studiach pracowała dla różnych firm graficznych. Zdobyte doświadczenie zaowocowało założeniem w 2002 roku własnej firmy, Studio Matusiak. Firma działa na polu dyrekcji artystycznej, tworzenia graficznych i interaktywnych projektów i grafik oraz fotografii, realizuje zlecenia związane z sektorem kulturalnym, projekty identyfikacji klientów oraz publikacji, projektując plakaty teatralne, kalendaria imprez kulturalnych i komercyjnych, broszury oraz okładki książek i płyt CD, jak również strony internetowe.

 

PROWADZĄCY: Paulina Matusiak

 

CRZ Krzywy Komin
ul. Stanisława Dubois 33-35a
50-207 Wroclaw

 

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments