Wybieramy biurko dla ucznia

0
120
biurko dla ucznia

Wybór biurka wbrew pozorom to nie łatwa sprawa. Wielkość i kształt tego mebla powinny być dobrze przemyślane, bo z czasem dziecko będzie spędzać przy nim coraz więcej czasu.

Wygodne biurko powinno mieć szerokość 80-90 cm i długość 120 – 160 cm. Pod biurkiem powinna być przestrzeń dla nóg o wymiarach – minimum 70 cm szerokości i 60 cm głębokości. Wysokość mebla powinna być taka aby nogi dziecka siedzącego przy komputerze mogły spoczywać na ziemi, dlatego też najlepsze mogą okazać się biurka z regulowaną wysokością blatu. Gdy biurko nie posiada takiej regulacji należy zaopatrzyć się w podnóżek.

Jeśli dziecko będzie przy biurku korzystać z komputera, to dobrze, aby biurko było wyposażone w wysuwaną podkładkę pod klawiaturę w celu zróżnicowania wysokości. Nawet gdy dziecko będzie korzystać z laptopa to warto podłączyć pod laptop zwykłą klawiaturę i ustawić ją na wysuwanej półeczce. Dłonie osoby piszącej na komputerze powinny móc swobodnie spoczywać na wysuwanym blacie, a przedramiona tworzyć z osią ciała kąt prosty.
Niezbędne w biurku są też podręczne szuflady na zeszyty, kredki i drobiazgi – mogą być wbudowane lub dostawione do mebla jako kontenerek.

Duży wpływ na komfort pracy przy biurku ma też dobór krzesła – powinno mieć podpórki na łokcie, regulowany kąt oparcia i wysokość siedziska.

Uwaga! Bardzo ważne jest ustawienie biurka – tak, aby siedzące przy nim dziecko miało dostęp do światła słonecznego, czyli bokiem lub przodem do okna.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments