Wydarzenie specjalne podczas ferii zimowych EKO i LOGICZNIE czyli URODZINY GDYNI! Rodzinne aktywności 10 lutego w Centrum Nauki EXPERYMENT Godz. 12-15

0
145

Wydarzenie specjalne podczas ferii zimowych EKO i LOGICZNIE czyli URODZINY GDYNI!

Rodzinne aktywności 10 lutego w Centrum Nauki EXPERYMENT

Godz. 12-15

 

Łącząc zagadnienie ekologii, logiki i nadchodzącego święta EXPERYMENT postanowił przygotować dla odwiedzających niespodziankę. Goście będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, w ramach których powstanie oryginalna MAKIETA MIASTA GDYNI. Już teraz gotowa jest plansza 2D, ale to dzieci wraz z opiekunami dodadzą jej 3 wymiar. Wykorzystując wyobraźnię oraz recyklingowe materiały, dzięki kreatywności i talentom powstaną budynki, środki transportu, zieleń – czyli indywidualna wizja urbanistyczna małych konstruktorów.

Program wydarzenia obejmuje aż trzy gry bezpośrednio związane z Gdynią. EXPERYMENT zaprasza do zabawy w PLANSZOWĄ GRĘ HISTORYCZNĄ, gdzie na mapę miasta wprowadzone są pola-zagadki. Aby dojść do mety trzeba się wykazać znajomością swojego miasta. Pytania będą dotyczyły miejsc, ludzi, pojęć – będzie to sprawdzian nie tylko dla lokalnych patriotów. Nie zabraknie też gry dla spostrzegawczych, czyli MEMO Stare a nowe. Wśród kart znajdą się najciekawsze zakątki Gdyni w dwóch ujęciach – na archiwalnych i współczesnych fotografiach, a wygra ten, kto poprawnie połączy ze sobą miejsca. Ale to nie wszystko – pojawi się dodatkowa gra Dzielnice na start! polegająca na dopasowaniu fotografii do odpowiadającego jej opisu.

Z czym najczęściej kojarzona jest Gdynia? Z miastem morza i marzeń, dlatego też EXPERYMENT połączy oba zagadnienia w warsztatach plastycznych z tworzenia wymarzonych łódek techniką origami.

Na żadnych urodzinach nie może zabraknąć PREZENTU, dlatego EXPERYMENT zachęca wszystkie dzieci do wspólnego stworzenia na wystawie LAURKI dla Gdyni, którą będzie można przekazać miastu.

 

Wszystkie aktywności w cenie biletu na wystawę!

Bilety do kupienia na: bilety.experyment.gdynia.pl

 

informacja prasowa