Wyspa skarbów – audiobook

0
104
Wyspa skarbów

Popularne dzieło szkockiego powieściopisarza Louisa Stevensona, pt. „Wyspa skarbów” to klasyka powieści przygodowej, która powinna znaleźć się w każdej domowej bibliotece. Za sprawą wydawnictwa Biblioteka Akustyczna, „Wyspa skarbów” została wydana w formie audiobooka, którego premiera miała miejsce 27 marca 2013.

Wyspa Skarbów to wciągająca opowieść dla dzieci, pełna niesamowitych przygód. Akcja rozgrywa się w XVIII wieku i skupia wokół poszukiwań skarbu ukrytego przez legendarnego kapitana Flinta na bezludnej wyspie. Mapa z zaznaczonym miejscem ukrycia skarbu trafia w ręce chłopca o imieniu Jim, który postanawia wziąć udział w wyprawie po skarb.

Wyspa skarbów to opowieść dla dzieci, jednak tych nieco starszych, bo choć książki w wykonaniu  Stanisława Biczysko słucha się z zainteresowaniem – lektor różnicuje głosy występujących postaci, stara się ożywić bohaterów, wprowadzić nastrój tajemnicy, to młodszym odbiorcom (w wieku, np. mojego siedmioletniego synka), nieco trudności może przysporzyć połapanie się w plątaninie postaci i ich imion. Jednak już o kilka lat starsi słuchacze nie powinni mieć problemu ze zrozumieniem treści audiobooka. Dodatkową zaletą książki  formie audio jest możliwość poznawania niezapomnianych przygód piratów w różnych sytuacjach, np. jadąc z rodzicami samochodem, leżąc na plaży czy też wieczorem przed zaśnięciem.

„Wyspa skarbów”

Autor: Robert Louis Stevenson

Przekład: Józef Birkenmajer

Czyta: Stanisław Biczysko

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments