Patronat MedialnySezon na misia, czyli Niedźwiedzie i Niedźwiadki pomysłem na Dzień Dziecka

Sezon na misia, czyli Niedźwiedzie i Niedźwiadki pomysłem na Dzień Dziecka

            Najbardziej radosne święto w roku, czyli Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! To świetna okazja, by zapewnić pociechom niezapomnianą zabawę i wspomnienia. A gdyby tak połączyć to z odrobiną nauki?

            Niedźwiedzie i Niedźwiadki to projekt, który łączy autorskie warsztaty dla dzieci wraz z wystawą prac Gabrieli Cichowskiej – cenionej i wielokrotnie nagradzanej ilustratorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która doceniania jest przede wszystkim za świeżość, autentyczność i nieszablonowość zajęć warsztatowych. Jej twórczość ściśle związana jest ze światem literackim, co wspaniale współgra z rozwojem dzieci i uczeniem ich wrażliwości na otaczający je świat. Jako redakcja portalu Mama jak ty jesteśmy bardzo dumni, że objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem!

            Warsztaty zorganizowane będą, by popularyzować artystyczne wartości wśród najmłodszych. Obcowanie ze sztuką, twórcze działania, a nawet bycie tylko jej odbiorcą wywiera ogromny wpływ na twórczy rozwój dzieci. Uzewnętrznienie emocji i uczuć oraz otwieranie się na artystyczne działania kształtują wrażliwość naszych pociech. Pamiętajmy, że nie każde dziecko otwarte jest na okazywanie emocji, niektóre z nich potrzebują drobnej zachęty – wyrażenie ich za pomocą sztuki może okazać się zbawiennym i o wiele prostszym rozwiązaniem, a także pokonaniem barier w komunikacji. Praca z dziećmi przy pomocy sztuki pomaga diagnozować ewentualne dysfunkcje, nieśmiałość, wstyd i nieradzenie sobie z trudnymi dla nich emocjami. Ponadto, to fantastyczna okazja do ćwiczeń wzrokowych, dotykowych, słuchowych i ruchowych, gdyż dzieci są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany bodźców. Sztuka przyczynia się również do rozwoju estetycznego – kształtuje gust i pomaga w dostrzeżeniu tego, co się dzieciom podoba, a co nie. Najważniejszym atutem jest jednak rozwój wyobraźni, która może zostać wykorzystana do połączenia wrażliwości z empatią, wyrażaniem siebie i cierpliwością.

            Podczas zajęć młodzi amatorzy malarstwa będą wykonywać kolorowe portrety jednego z największych symboli polskich lasów – niedźwiedzia, która nieustannie przeplata się w ilustracjach Gabrieli Cichowskiej. Szlifowanie umiejętności pod okiem profesjonalistki to świetna okazja na wprowadzenie pociech do świata sztuki, czyli zapoznania ich z różnymi technikami oraz podstawowymi terminami. Warsztaty będą prowadzone zgodnie z ideą nauki przez zabawę, która zapoczątkuje niezapomnianą przygodę!

            Najciekawsza praca zostanie nagrodzona książką Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba autorstwa Przemysława Wechterowicza, w której znajdziecie wiele niepowtarzalnych ilustracji wspominanej artystki poruszających wyobraźnię czytelników. Może to właśnie Twoje dziecko zostanie młodym mistrzem?

            Zajęcia organizowane przez Galerię Limited Edition w Warszawie są wstępem do wystawy Niedżwiedzie i Niedźwiadki, którą będzie można podziwiać od 7 czerwca do końca sierpnia w Atelier Galerii. Ekspozycja będzie skupiona wokół przedstawień niedźwiedzia Gabrieli Cichowskiej.

            Warsztaty odbędą się 1 czerwca 2019 roku (sobota) w godzinach 12:00-13:30 i 14:00-15:30 w Atelier Limited Edition (ul. Św. Andrzeja Boboli 6/12, Warszawa). Zapisów można dokonać telefonicznie pod numerem 502 381 176 lub poprzez kontakt mailowy – biuro@limitededition.pl. Koszt zajęć to 50 zł/dziecko (w cenie znajduje się poczęstunek i materiały potrzebne do wykonania prac), grupy będą się składać z 12 uczestników.

Autor: Dominika Tomczak

Poprzedni artykuł
Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x