Agrest – owoc doskonały dla całego ciała

0
171

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż nieco zapomniany i niedoceniany agrest to potencjalny przyjaciel naszego układu pokarmowego, którego działanie pomaga człowiekowi w różnych dolegliwościach. Jakie więc są podstawowe zalety agrestu dla działaniu układu pokarmowego?

Agrest jest owocem, który doskonale pomaga na zaparcia, a także na przeczyszczenie dolnej części układu pokarmowego, kiedy dojdzie do wspomnianych zaparć. Świetnie działanie na przemianę materii to zaleta, o której wciąż wie wąska grupa osób – pora to zmienić! Agrest świetnie sprawdza się jako niwelowanie bólowych problemów wątroby, czy pęcherzyka żółciowego. Dodatkowo owoc ten jest niezwykle bogaty w takie składniki jak magnez, fosfor, wapń i żelazo, dzięki czemu doskonale działa właściwie na cały organizm. Coraz częściej słyszy się np., iż pestki agrestu stosowane są jako bardzo efektywna forma peelingu. Zapobieganie anemii, poprawa humoru oraz wspieranie układu kostnego to kolejne, wcale niemałe zalety, które oferuje poczciwy agrest.

Zalety agrestu już wiele lat temu doceniła branża kosmetyczna. Agrest jest w branży kosmetycznej powszechnie uważany za niezwykle efektywne źródło młodości. Już teraz dostępne są na rynku kosmetyki wytwarzana na bazie agrestu. Owoc agrestu jako bogate źródło antyoksydantów, wykazuje się działaniem opóźniającym procesy starzenia. Agrest dostarcza skórze odpowiednie ilości witaminy C oraz przeciwutleniacza – witaminy A. Dzięki temu skóra zyskuje jędrność i odpowiedni koloryt. Z kolei obecność witaminy B doskonale działa na poprawę ogólnego funkcjonowania całego organizmu – dzięki poprawie funkcjonowania metabolizmu.