Aktywna zabawa na dworze

0
1218
zabawa na dworze

Kiedy pogoda sprzyja, dobrze jest zapewnić dziecku sporą porcję rozrywki innej niż oglądanie bajek czy gry komputerowe. Warto skorzystać ze słonecznej aury, dzięki której zabawa na świeżym powietrzu jest przyjemniejsza.

Pomysłów na aktywną zabawę jest wiele. Nie zawsze potrzebne są do tego specjalne zabawki, aczkolwiek dają one znacznie więcej możliwości. W co się bawić?

1. Rowerowe wyścigi

Jazda na rowerze może być nudna, dlatego może czas zorganizować wyścigi? To świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku: począwszy od kilkulatków, którzy doskonale radzą sobie na rowerkach biegowych, a skończywszy na nastolatkach.

Podobne wyścigi można zorganizować na hulajnodze. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli – zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Hulajnogi trójkołowe stanowią dobry „wstęp” do bardziej zaawansowanej jazdy. Wersja dwukołowa to z kolei świetny pomysł nie tylko na aktywność, ale również naukę utrzymywania równowagi.

2. Gry zręcznościowe

Gry zręcznościowe to propozycja, dzięki której zabawa na dworze będzie dawała mnóstwo radości. Krykiet czy mini golf to sposób, by nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności. Można skorzystać z już gotowych rozwiązań – w sklepach z zabawkami dziecięcymi dostępny jest szeroki wybór gier zręcznościowych dostosowanych do umiejętności dzieci w różnym wieku.

3. Zabawa w piasku

Zabawa w piasku to tylko pozornie rozrywka dla maluchów. Piasek można bowiem wykorzystać nie tylko do stawiania prostych babek. Starsze dzieci mogą pokusić się o konstruowanie imponujących budowli. Do zabawy będą potrzebne odpowiednie gadżety – wiaderko, łopatki, foremki, itp.

Alternatywą dla klasycznej zabawy jest piasek kinetyczny. Wyprodukowany ze specjalnej mieszanki, nie rozsypuje się jak zwykły piasek, pozwalając tworzyć nawet najbardziej skomplikowane budowle. Jego zaletą jest to, że można go używać nie tylko na dworze, ale również w warunkach domowych.

4. Badminton / frisbee / mini siatkówka

Aktywna zabawa na dworze może przyjąć formę jednej z wielu dyscyplin sportowych. Gra w badmintona, rzucanie frisbee czy bumerangiem to tylko kilka propozycji. Zawsze można rozegrać również mecz mini siatkówki, rozstawiając siatkę, czy zorganizować mecz piłki nożnej.

5. Zabawa w chowanego

Zabawa w chowanego jest „stara jak świat”, ale nadal bardzo lubiana przez dzieci w każdym wieku. Polega oczywiście na ukrywaniu się przed osobą, która stara się wszystkich uczestników odnaleźć – przegrywa ten, komu nie uda się dotrzeć do „bazy” przed osobą szukającą.

To zaledwie kilka propozycji aktywnych zabaw dla dzieci w każdym wieku. Warto z nich skorzystać, by wypełnić pociechom wolny czas, zapewniając przy tym mnóstwo radości.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments