Ania z zielonego wzgórza – audiobook

0
143
Ania z Zielonego Wzgórza

„Ania z zielonego wzgórza” od lat podbija serca milionów czytelników na całym świecie. W lutym 2013, nakładem wydawnictwa Biblioteka Akustyczna powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery ukazała się w formie audiobooka, w przekładzie Ewy Łozińskiej-Małkiewicz i wykonaniu Joanny Pach.

Głównej bohaterki powieści „Ania z zielonego wzgórza” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jedenastoletnia dziewczynka o rudych włosach i nieprzeciętnej wyobraźni trafia z sierocińca do domu Państwa Cuthbert. Mimo pomyłki – Maryla Cuthbert i jej brat Mateusz, którzy chcieli przygarnąć chłopca, decydują się zaopiekować Anią. Dziewczynka jest bardzo wrażliwa, czuła na piękno przyrody, ale też uparta, gadatliwa i nadzwyczaj szczera – swoją obecnością w krótkim czasie  podbije serca mieszkańców Avonlea.

„Ania z zielonego wzgórza” to klasyka literatury dla dzieci i młodzieży, szczególnie lubiana przez dziewczęta. Wersja z audiobooka w wykonaniu pani Joanny Pach jest równie ciekawa i wciągająca co książka. Słuchałam wraz z moją ośmioletnią córką przez kilka wieczorów – z podobnym zainteresowaniem jak za czasów dzieciństwa, a perypetie Ani tak samo jak przed laty wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Moją ośmiolatkę także wciągnęły przygody Ani i sama codziennie przed snem włączała płytę. Słuchałyśmy „Ani z zielonego wzgórza” w domu, ale książka wydana w formie audiobooka daje możliwość poznawania losów niesfornej rudowłosej dziewczynki także poza domem, np. podczas podróży samochodem, czy spaceru. Polecam!

Ania z zielonego

„Ania z Zielonego Wzgórza”

Autor: Lucy Maud Montgomery

Czyta: Joanna Pach

Czas nagrania: 12 godz. 41 min

Format: CD MP3

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna

Data wydania: 2013-02-13

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments