Misiowe składanki – Ewa Zielińska

0
109
Misiowe składanki

Otrzymaliśmy do zrecenzowania książeczkę pt. „Misiowe Składanki” Ewy Zielińskiej, wydaną nakładem Wydawnictwa BIS. Książka jest zbiorem form papierowych zabawek do wycięcia i złożenia, które były publikowane przed laty w czasopiśmie „Miś”.

Wraz z moim sześcioletnim synkiem zabraliśmy się za wycinanie i sklejanie zabawek z motywem misia. W jedno popołudnie udało nam się stworzyć: segregator z misiem, pudełko na kredki, papierowe klocki oraz misia na saneczkach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Resztę zabawek do złożenia zostawiliśmy sobie na następne dni, bowiem atrakcyjnych form do składania jest w książeczce tak wiele, że nie sposób poskładać wszystkiego w jedno popołudnie. Na złożenie czekają jeszcze, m.in.: miś na żaglówce, kurka z kurczętami, chodzący jeż, kaczki wędrowniczki, ptaszki, rybki i kwiatki, grzybek – leśny domek, domek dzięcioła. Pamiętacie ubieranki – papierowe laleczki, na które można było nakładać papierowe stroje? Jest też ubieranka z misiem!:)

Książka nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Te młodsze będą jednak potrzebowały małej pomocy rodziców przy wycinaniu i klejeniu. Rodzice oraz starsze dzieci mogą skorzystać z czytelnej instrukcji, którą opatrzona jest każda składanka – instrukcja opisuje krok po kroku jak złożyć zabawkę.

Nam się to wycinanie, klejenie i składanie bardzo podoba. Polecamy „Misiowe składanki” – idealne na długie jesienno- zimowe wieczory:)

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments