Bezpieczna łazienka dla dziecka

0
310
bezpieczna łazienka

Dom to miejsce, w którym dziecko przebywa przez wiele godzin dziennie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby malec był w nim bezpieczny. Jak się jednak okazuje na każdym kroku na szkraba czyhają niebezpieczeństwa, także w łazience. Zobacz, co zrobić, aby malec nie uległ tam wypadkowi.

 

Maty antypoślizgowe

W większości naszych łazienek na podłodze znajdują się płytki. Są wygodne w utrzymaniu czystości i bardzo praktyczne. Niestety mogą być też bardzo niebezpieczne dla malucha. Podczas kąpieli malec staje na podłodze, która jest zimna, co może prowadzić do przeziębienia. Jednak znacznie większym niebezpieczeństwem grozi poślizgnięcie się na mokrych płytkach. Jeśli chcesz zabezpieczyć szkraba przed obu tymi niebezpieczeństwami, połóż na płytkach miękką matę łazienkową. Zapobiegnie stawaniu na zimnej podłodze i zmniejszy ryzyko poślizgnięcia.

 

Leki i kosmetyki

W wielu domach łazienka to miejsce, gdzie mieści się apteczka z lekami oraz mnóstwo kosmetyków. Większość z nich znajduje się w ładnych opakowaniach, po które dzieci chętnie sięgają. Niestety produkty te w dużej mierze są trujące i połknięte przez malucha mogą poważnie zagrozić jego zdrowiu a nawet życiu. Jeśli w Twoim domu buszuje kilkulatek wszystkie leki chowaj w miejscach niedostępnych dla dzieci. Jeżeli to możliwe w zamykanych pojemnikach. Kosmetyki ustawiaj w miejscu, gdzie rączki dziecka ich nie dosięgną. W ten sposób unikniesz ryzyka zatrucia substancjami zawartymi w nich.

 

Detergenty

Kolejną grupą bardzo niebezpiecznych substancji znajdujących się w łazience są detergenty. Obecnie dostępne w sklepach proszki, żele czy kapsułki ładnie wyglądają i pachną. Maluchy bardzo chętnie sięgają po nie. Jeśli to tylko możliwe chowaj wszystkie środki chemiczne, które używasz w domu. Wiele z nich nie tylko jest trujących, ale także posiada właściwości żrące. Już samo zetknięcie się ze skórą dziecka może spowodować ciężkie poparzenia.

 

Pojemniki

Kolorowe pojemniki to coś, po co chętnie sięga każde dziecko. Leki, kosmetyki czy detergenty najczęściej pakowane są w kolorowe kartoniki czy kolorowe butelki. Chowaj je przed maluchem. Pamiętaj też, aby zostawiać wszelkie środki chemiczne w oryginalnych opakowaniach. Jest to ważne z dwóch powodów. Przede wszystkim dzieci sięgają po znajome im pojemniki. Jeśli umieścisz środek chemiczny w butelce po Coli istnieje spore prawdopodobieństwo, że szkrab sięgnie po znane sobie opakowanie. Ponadto na oryginalnym opakowaniu znajduje się wiele ważnych informacji takich jak np. skład leku czy detergentu lub sposób postępowania w przypadku połknięcia czy zetknięcia ze skórą środka chemicznego. Informacje te są przydatne w razie nieszczęśliwego wypadku.

 

Łazienka to miejsce, gdzie każdy malec chętnie przebywa. Zamiast zamykać drzwi ograniczać dostęp do tego pomieszczenia, lepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. Wprowadzenie kilku powyższych zmian sprawi, że szkrab bezpiecznie i szybko nauczy się korzystać z łazienki.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments