Cukierki, autor: Renata Piątkowska. Recenzja książki dla dzieci

0
185
Cukierki

Renata Piątkowska wciąż patrzy na świat oczami dziecka i chwała jej za to, że jeszcze tak potrafi. Jej książki są niezwykle mądre, pełne figlarności, ciepła, prawdziwych uczuć, a co najważniejsze napisane zawsze pięknym językiem. Cel jest jasny i prosty, chce dzieciom ukazać świat widziany ich oczami, świat, w którym codzienne życie jest niezwykle ważne. Każde dziecko znajdzie na stronach jej książek odpowiedzi na nurtujące pytania. Słowami i wszechobecnym humorem autorka stara się pokazać dzieciom piękno tego świata. Zachęcam do lektury.

Tym razem mamy przyjemność poznać małego chłopca-Piotrusia. Nie jest on jednak grzecznym i spokojnym dzieckiem, oj nie. Rozrabiaka z niego straszny. W piaskownicy niszczy wszystkie babki z piasku, głośnym pif-paf budzi kota Pulpeta, Brygidę częstuję orzeszkami, które wcześniej sam oblizał, a na koniec wciąż ucieka babci. Sam jednak myśli, że wcale nie robi nikomu krzywdy. Brygida ze względu na swoją otyłość nie może jeść orzeszków z czekoladą, więc jakby nie było pomaga jej w utrzymaniu figury. Co się tyczy kota, to trzeba go czasem obudzić, żeby nie zapomniał kim jest i nie zamienił się w żółtą poduszkę. Piotruś, to mały terrorysta, który myśli tylko o sobie i nie potrafi przewidzieć konsekwencji swojego zachowania. Nie potrafi wczuć się w emocje innych. Dla takich łobuziaków psoty, to przede wszystkim dobra zabawa.

cukierki1cukierki2

Warto więc przeczytać książkę wspólnie z dzieckiem. Problemy zawarte w książce mogą stać się pretekstem do dalszych rozmów. Nawet nasz Piotruś może się stać grzecznym przedszkolakiem. Jednak czy to się stanie? Pewnego dnia Piotruś trafia do bardzo dziwnego sklepu, wypełnionego po sam sufit wielkimi słojami, które wypełnione są cukierkami. Tajemnicze kulki sprawią, że w zachowaniu Piotrusia nastąpi zmiana. Co dokładnie i jak zmienią cztery kulki? Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do lektury.

Po raz kolejny urzekły mnie ilustracje Anety Keller-Moch, która potrafi oddziaływać na wyobraźnię młodego czytelnika. Pełne ciepłych barw, szczegółów i humoru wprowadzają czytelników w doskonały nastrój. Polecam.

Autor: Renata Piątkowska

Tytuł: Cukierki

Wydawnictwo: Bis

Liczba stron: 48

Autor: Aurelia Wojtkowiak

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments