Czy warto kupować swoim dzieciom markowe ubranka?

0
118
odzież dziecięca

W dzisiejszych czasach moda jest bardzo ważna. Gonimy za trendami i chcemy wyglądać jak najlepiej. Oczywiście chcemy również, aby nasze dzieci wyglądały pięknie, modnie i słodko. Czy warto kupować im drogie i markowe ubranka? Spróbujmy to przeanalizować.

Po pierwsze na pewno markowa odzież dziecięca jest droższa niż ubranka z sieciówek. Dlatego musimy się zastanowić, czy stać nas na takie dodatkowe wydatki. Dziecko rośnie bardzo szybko i musimy być świadomi, że ubranko, na które wydaliśmy sporo pieniędzy, niedługo będzie bezużyteczne. Jeśli oczywiście mamy w planach kolejne dziecko, lub kogoś, komu możemy oddać wyrośnięte rzeczy to problem znika. Ubrania z dobrych sklepów na pewno są wykonane z lepszych gatunkowo materiałów. Nasz maluch będzie się w nich czuł wygodnie i komfortowo. Tkanina go nie uczuli. Także fasony są bardzo ciekawe i oczywiście modne. Czasy się zmieniają i nawet nie mamy pojęcia, że niektóre  przedszkolaki interesują się modą i znają bardzo dobrze wiele znanych marek i projektantów. Dlatego nasze dziecko w oryginalnym stroju na pewno zwróci na siebie uwagę równieśników i będzie się czuło pewniej w szkole.

Ale nie zapominajmy także o minusach. Jak już wyżej wspomniane, dziecko szybko wyrasta z nowych ubrań. Poza tym, jest też niesamowicie energiczne i nie umie jeszcze szanować ubrań. Podczas zabaw z dziećmi na podwórku, czy na placu zabaw często się przewróci i skutkiem tego jest dziura lub ciężka do sprania plama. Wtedy taka droga rzecz ląduje w koszu, bo nie nadaje się do dalszego użytkowania. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, której nie można pominąć. Jeśli przez całe dzieciństwo będziemy kupowali dziecku najmodniejsze ubranka i zabawki, może za bardzo przyzwyczaić się do luksusu i nauczyć się myślenia, że tak ma każde dziecko. Może też lekceważyć dzieci gorzej ubrane i nie chcieć nawiązywać z nimi kontaktu. Dlatego musimy uważać i tłumaczyć swoim pociechom, że ubrania nie są najważniejsze, liczy się to, jaki mamy charakter.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments