Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na spektakle teatralne?

0
187
teatr dla dzieci

Spektakle teatralne, także teatrzyki lalkowe, pantomima czy też spektakle muzyczne – to doskonały sposób na rozwój kulturalny dziecka. Niestety, wielu rodziców uważa, że teatr dla dzieci to niezbyt dobry pomysł, że dziecko będzie znudzone taką formą rozrywki. Wszystko wskazuje na to, że jest wprost przeciwnie! Jakie korzyści niesie ze sobą chodzenie do teatru całą rodziną?

Co daje chodzenie do teatru?

Chodzenie na spektakle teatralne to nie tylko pomysł na obcowanie z kulturą już od najmłodszych lat. Również warto wskazać na szereg innych zalet, z którymi wiąże się oglądanie spektakli. Dzięki nim dziecko może rozwijać się na różnych płaszczyznach – teatr rozwija zdolności komunikacyjne, kreatywność, może stać się inspiracją do własnych poszukiwań artystycznych. Również najmłodsze dzieci dzięki niemu mogą wzbogacać swoją wiedzę o otaczającym świecie, a te nieco starsze poszerzą swój zasób słownictwa. Ponadto teatr prezentuje różne postawy ludzkie i uczy szacunku do tego, co odmienne.

Kiedy pierwszy raz pójść do teatru? Pierwsza wizyta w teatrze może odbyć się już w przypadku dzieci jednorocznych – dla nich przygotowywane są specjalne spektakle, które nie mają złożonej fabuły, ale za to koncentrują się na aktywizujących zmysły zabawach.

Teatry dla dzieci w Warszawie

W mieście Warszawa atrakcje dla dzieci są naprawdę różnorodne, a wśród nich warto również wziąć pod uwagę teatr. To właśnie w stolicy jest w czym przebierać – działają tutaj nawet teatry skierowane wyłącznie do małych widzów, które skupiają się na tym, aby prezentować wciągające spektakle już dla jednoroczniaków. Warto sprawdzić repertuary i wybrać coś interesującego dla dziecka, a następnie od razu przez Internet można wykonać rezerwację biletów – szybko i wygodnie.

Podsumowując, jeżeli szukasz pomysłów na wolny czas z dzieckiem, wtedy teatr dla najmłodszych, to naprawdę świetny wybór. Z pewnością wizyta w nim, również dla twojego malucha, będzie niezapomnianym doznaniem – warto sprawdzić dostępne spektakle już teraz i kupić bilety!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments