Dmuchany basen – świetny sposób na ochłodę dla dziecka

0
118
dmuchany basen

Jeszcze niedawno, aby zaczerpnąć wodnej kąpieli na świeżym powietrzu, trzeba było udać się nad morze lub jezioro. Z czasem zaczęły pojawiać się odkryte baseny, które oprócz możliwości pływania, zapewniały swoim gościom także szereg innych atrakcji. Dzień spędzony w takim miejscu z pewnością można więc było zaliczyć do udanych. Obecnie jednak każdy może mieć basen w swoim ogrodzie. Nie potrzeba do tego dużej działki. Wystarczy jedynie kawałek miejsca, aby znaleźć upragnioną ochłodę w upalne dni.

Dmuchane baseny, bo to właśnie o nich mowa, cieszą się aktualnie olbrzymią popularnością. Latem możemy je spotkać w niemal każdym ogródku. Dużą zaletą tych produktów jest prostota ich budowy, lekkość oraz niska cena. Różnorodność wymiarów pozwala natomiast na ich montaż w praktycznie każdym miejscu. Baseny te bardzo szybko się nagrzewają, co jest niezwykle ważne szczególnie wtedy, gdy będą z nich korzystać dzieci. W zależności od ilości domowników oraz ich potrzeb, baseny te można kupić w różnych wielkościach. Jeżeli zależy nam na takim, w którym można swobodnie popływać, powinniśmy zdecydować się na basen o średnicy minimum pięciu metrów. Zazwyczaj ma on jednocześnie wysokość około półtora metra. W takim zbiorniku zmieści się kilkanaście tysięcy litrów wody. Taka ilość jest jednak sporym wydatkiem finansowym. Dlatego większość producentów tego typu sprzętu oferuje także specjalne filtry do wody oraz maty, które podkłada się pod basen, aby zapobiec jego przypadkowemu przedziurawieniu. Baseny takiej wielkości mają także specjalną drabinkę, która ułatwia użytkownikom wejście do wody. Posiadając basen tego typu z pewnością doskonale zrelaksujemy się po ciężkim dniu i zyskamy piękną opaleniznę, a nasze dzieci będą miały okazję podszkolić swoje umiejętności pływackie.

Jeżeli jednak nie mamy w ogrodzie tyle miejsca, aby zmieścić tam basen takich wymiarów, możemy sięgnąć po nieco mniejsze modele, które bez problemów można rozłożyć na tarasie. W basenie takim nie popływamy, ale do popołudniowego relaksu nadają się idealnie. Dodatkowo, do takiego basenu możemy dokupić specjalną pokrywę, którą zakłada się w czasie deszczu lub na noc, aby zabezpieczyć nasz basen przed zanieczyszczeniami.

Może się jednak zdarzyć tak, że większość basenów będzie dla naszego dziecka za duża. Wtedy pozostaje nam jeszcze jedna alternatywa – zakup mniejszego dmuchanego basenu. Baseniki tego typu są całkowicie bezpieczne i przystosowane do użytku przez najmłodszych wielbicieli pływania. W większych modelach dziecko mogło przypadkowo się zanurzyć i zachłysnąć wodą. W mniejszych basenach natomiast to ryzyko jest bardzo ograniczone. Takie produkty są doskonałym sposobem na oswojenie dziecka z wodą i zagwarantowanie mu ochłody w gorący dzień. W szerszej perspektywie kupno takiego basenu jest bardzo dobrą inwestycją finansową. Produkty te są bowiem bardzo wytrzymałe i z pewnością będą nam służyły przez kilka kolejnych lat. Dotychczas, aby dziecko mogło spędzić choć chwilę w płytkim brodziku, musieliśmy ponieść całkiem konkretne koszty finansowe. Dzięki malutkim basenom możemy mieć swój prywatny brodzik dla dziecka niemal za darmo i korzystać z niego w każdej odpowiedniej dla nas chwili.

Dmuchane baseny dla dzieci z pewnością zapewnią znakomitą rozrywkę zarówno nam, jak i naszym pociechom. Wystarczy jedynie poświęcić odrobinę czasu, aby przeglądnąć profesjonalne sklepy internetowe dla dzieci, takie jak chociażby sklep Asport-Junior.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments