DRUGA CZĘŚĆ KSIĄŻKI O DETEKTYWIE ŁODYDZE OD LUTEGO W SPRZEDAŻY

0
251
Detektyw Łodyga

W czwartek, 5 lutego ukaże się druga książka z serii „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych”. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat środowiska naturalnego, zjawisk atmosferycznych oraz nauczą się dbać o przyrodę i zwierzęta. Pierwsza książka oparta na popularnym programie edukacyjnym pokazywanym w telewizji MiniMini+ ukazała się w listopadzie ubiegłego roku.

W kolejnej części serii „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” Eugeniusz Łodyga tłumaczy małym czytelnikom jak powstaje papier, pokazuje sprytne sposoby oszczędzania papieru na co dzień, opowiada, jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych miastach i w jaki sposób powinniśmy o nie dbać. Dzięki zagadkom mądrego detektywa dzieci dowiedzą się również, co wpływa na ocieplenie klimatyczne, jak należy postępować, żeby oszczędzać energię i nie przyczyniać się do zanieczyszczania naszej planety. Wydawnictwo ma na celu wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Dzieci wspólnie z Eugeniuszem Łodygą rozwiązują zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia oraz tworzenia związków przyczynowo-skutkowych. Do książki dołączone są kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo, dzięki którym maluchy mogą ćwiczyć pamięć.

Seria książek o Detektywie Łodydze ukazuje się w kolekcji „Pierwsze Czytanki” Wydawnictwa Skrzat. Książki powstają w oparciu o popularny program edukacyjny stacji MiniMini+ „Detektyw Łodyga”, z którego najmłodsze dzieci dowiadują się m.in. skąd się bierze tęcza, jak powstaje szron oraz jak wygląda powierzchnia Słońca. Program tłumaczy zjawiska przyrodnicze oraz te z dziedziny astronomii, a także zachęca do dbania o środowisko naturalne. W każdym odcinku Detektyw Łodyga przeprowadza fascynujące eksperymenty, które dzieci przy pomocy rodziców mogą wykonać w domu. Głównym założeniem programu jest pokazanie relacji człowiek-przyroda w codziennych sytuacjach, z którymi dzieci i ich rodzice często się spotykają. Dotychczas powstały 3 serie tej produkcji.
TYTUŁ: Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 2
KOLEKCJA: Pierwsze Czytanki p. 3
AUTOR: Barbara Wicher
ILUSTRATOR: Ewa Podleś

Wydawnictwo Skrzat specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne. Twórcze podejście do publikacji, baczna obserwacja czytelniczych gustów i traktowanie potencjalnego odbiorcy jak najlepszego przyjaciela to zasady, którymi Wydawnictwo Skrzat kieruje się na co dzień.

MiniMini+
Z malucha zrobi zucha!

MiniMini+ to pierwszy polski kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym i jedyny, obok teleTOON+, który produkuje własne, edukacyjne programy dla i z udziałem dzieci. To telewizja bezpieczna, wolna od agresji i przemocy, która prezentuje najnowsze, wartościowe produkcje znanych wytwórni światowych i klasykę polskiej animacji. MiniMini+ wspiera najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym. Kanał jest nadawany w jakości HD od 5:00 do 21:00. Stacja jest laureatem licznych nagród: w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Hot Bird TV Awards w 2007 roku zdobyła nagrodę jury dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej. MiniMini+ zostało również czterokrotnie uznane za „Superprodukt” w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko”, a także uhonorowane tytułem Superbrands 2012. W 2013 roku MiniMini+ w plebiscycie Telekamery zostało uznane przez widzów za najlepszą telewizję dziecięcą, stacja otrzymała także prestiżową nagrodę Promax BDA za najlepszą oprawę antenową w Europie. Kanał MiniMini+ jest dostępny – spośród platform cyfrowych – wyłącznie w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny stacji wg Nielsen Audience Measurement to ponad 5,5 mln gospodarstw domowych. MiniMini+ istnieje od 2003 roku.
Więcej informacji: www.miniminiplus.pl i www.facebook.com/MiniMiniplus

komunikat prasowy