Działo się: Łódź Design Festiwal – szósta edycja

0
75

Pomiędzy 18 a 28 października w Łodzi, za sprawą Łódź Design Festiwal można było podziwiać najciekawsze trendy w designie, spotkać projektantów i ciekawe postaci, wziąć udział w interesujących warsztatach i panelach dyskusyjnych.

Tłem dla 6. Edycji Łódź Design Festiwal były niepowtarzalne łódzkie pofabryczne przestrzenie dawnej tkalni i przędzalni, w których odbywał się Festiwal. Hasło tegorocznej edycji Festiwalu brzmiało Awerness (świadomość) – miało zwrócić uwagę na to jak ważna w designie jest świadomość i jak wielorako można ją w odniesieniu do projektowania rozumieć. Hasło było w różny sposób interpretowane przez trzy wystawy kuratorskie programu głównego:

„The Future is Stupid”

Ways of seeing/sitting”

Kto Ty jesteś?”

Tegoroczna odsłona festiwalu to również wystawy i wydarzenia towarzyszące. Należy do nich projekt Must have, który został powołany do życia podczas zeszłorocznej edycji, by pokazać dobry polski design. Must have prezentuje produkty dostępne w sprzedaży. W ubiegłym roku Rada Ekspertów plebiscytu Must have nagrodziła 42 spośród 150 nominowanych projektów, a w tym roku nagrody przyznano 66 projektom spośród 300, z dziedziny meblarstwa, dekoracji wnętrz, opakowań, zabawek, mody, ogrodu, oświetlenia. Natomiast konkurs make me!, wraz z towarzyszącą mu ekspozycją, stanowi szansę dla młodych projektantów z całego świata na zaprezentowanie swoich pomysłów publiczności, nawiązanie kontaktów z firmami i zaistnienie na rynku.

Organizatorzy Łódź Design Festiwal zaproponowali również program skierowany do dzieci, które w ramach Edukreacji, miały okazję obejrzeć dobrze zaprojektowane zabawki, meble i akcesoria dla dzieci. Najmłodsi mogli wziąć również udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, stworzyć designerskie rzeczy, dowiedzieć się na czym polega projektowanie, fortografowanie, szycie, gotowanie i inne twórcze działania. Dla dzieci, Organizatorzy Festiwalu przygotowali również Bawialnię edukacyjną, gdzie rodzice mogli zostawić swe pociechy pod okiem opiekunów.

Zapraszamy Was do obejrzenia naszych zdjęć z Łódź Design Festival 2012.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments