Kiedy dziecko się nudzi w wakacje

0
950
wakacje

Wakacje to czas, kiedy cały dzień dzieci przebywają w domu lub w najbliższej okolicy. Często zdarza się, że nie potrafią sobie same zorganizować czasu. W takich chwilach pojawia się znienawidzone przez rodziców hasło „mnie się nudzi”.  Oto kilka pomysłów, które sprawią, że nuda nie będzie tak bardzo doskwierać.

 

Spotkania z kolegami

W czasie roku szkolnego dzieci widzą się bardzo często ze swoimi rówieśnikami w przedszkolu czy szkole. W czasie przerw mogą wspólnie bawić się ale również pogadać o ważnych dla nich sprawach. W okresie wakacyjnym są tego pozbawione. Dlatego warto zorganizować spotkania swoich dzieci i ich kolegów. O tym jak będą one wyglądały  decyduje wiele czynników takich jak miejsce zamieszkania, wiek dzieci a nawet pogoda. Mogą to być zabawy na podwórku przed domem, czy wieczór filmowy z kolegami. Ważne, by nasze dziecko mogło zobaczyć swoich przyjaciół i miało czas na zabawę i rozmowy.

 

Planszówki wracają do mody

Ciekawą propozycją na wakacyjne dni i wieczory są planszówki. Obecnie w sklepach dostępne są gry dla dzieci w każdym wieku. Układanki, warcaby, Chińczyk czy karty to te najpopularniejsze i najprostsze, ale nie jedyne. Często można usłyszeć, że gry to spory wydatek. Jest to prawda, ale nie do końca. W sklepach można nabyć gry w cenie kilkuset złotych, ale są też takie, które kosztują niecałe 10 zł. Do tych najtańszych należą zazwyczaj najprostsze i najbardziej emocjonujące, które są uwielbiane przez dzieci. Warto podkreślić, że planszówki to zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale dla całej rodziny. Świetnie sprawdzają się w deszczowe, letnie dni, ale również w zimowe wieczory. Można być pewnym, że koszty poniesione na zakup gry zwrócą się w radości grających w nie dzieci.

 

Książki i komiksy

Wakacje mogą okazać się także świetnym czasem na czytanie książek. W dzisiejszych czasach trudno jest zachęcić dzieci do czytania czegoś, co nie jest obowiązkową lekturą szkolną, niemniej jednak warto spróbować. Wizyta w bibliotece to dla wielu dzieci duża frajda, zwłaszcza, gdy same mogą wybrać książkę dla siebie. Jeśli bardzo nie lubią czytać, wówczas można namówić je do oglądania komiksów. Duża ilość rysunków i niewielka ilość tekstu to często dobry początek do wychowania miłośnika literatury.

 

Krzyżówki i zgadywanki

Świetnie sprawdzają się w czasie podróży, ale również podczas deszczowych dni spędzanych w domu. W sklepach można kupić książeczki z zadaniami dla dzieci w różnym wieku. Mogą rozwiązywać krzyżówki, obliczać zadania lub kolorować. Rozwiązywanie takich zadań to nie tylko doskonała zabawa, ale również ukryta nauka. Dzieci rozwiązując je uczą się nowych słów i uzyskują wiele nowych umiejętności.

 

Zarówno czytanie, rozwiązywanie krzyżówek czy granie w planszówki może być ciekawym pomysłem na zwalczenie nudy podczas wakacyjnych dni. Warto spróbować wszystkiego, aby każdy dzień był interesujący i niepowtarzalny.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments