Dzień Babci i Dziadka oraz wSPAniała chemia w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

0
105

Kreatywne warsztaty integrujące pokolenia
Dzień Babci i Dziadka w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
21 i 22 stycznia w godz. 13:00-17:00

Zapraszamy na aktywności, podczas których każdy będzie mógł przygotować wyjątkowy prezent dla babci i dziadka z okazji ich święta.
Nasza EXPERYMENTALNA wersja tradycji z twistem to na przykład piękny bukiet kwiatów w oryginalnej formie czyli z papieru. W EXPERYMENCIE każdy będzie mógł dać upust swojej kreatywności i wykorzystując techniki orgiami stworzyć niepowtarzalny podarunek dla najbliższych.

W programie również warsztaty artystyczne, uczące sztuki portretowania. Będzie jak w bajce: babcia za dziadka, dziadek za wnuczka, a wnuczek – za pędzel! Styl – dowolny, jedyne czego będziemy wymagać od malarzy amatorów – to puszczenie wodzy fantazji. Z pięknych dzieł, które powstaną podczas warsztatów, stworzymy specjalną galerię!

Podczas aktywności będzie również możliwość stworzenia kolorowych laurek z miejscem na życzenia. Laurka jest tym piękniejsza, im więcej samodzielnej pracy zostanie w nią włożone – z pewnością obdarowane osoby to docenią.
Udział w warsztatach w ramach wejścia na wystawę Centrum Nauki EXPERYMENT

http://experyment.gdynia.pl/Dzien_Babci_i_Dziadka_2_177.html

Serdecznie zapraszamy również na rodzinne warsztaty wSPAniała chemia!

Kosmetyka i  kosmetologiasztuka czy nauka, a może ich połączenie? Swą historią sięga czasów starożytnych, a rozwój silnie związany jest z ewolucją medycyny. Sprawdźcie w interaktywny sposób, jak dzięki podstawom chemii stworzyć wyjątkowe specyfiki.

Rodzinne warsztaty łączą teorię i praktykę oraz świetną zabawę w tworzenie kosmetyków – środków upiększających, pielęgnujących i ochronnych. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał szansę poznać surowce kosmetyczne – ich właściwości chemiczne i fizyczne, pochodzenie, działanie oraz co najważniejsze – metodę wytwarzania i to w praktyce! Zapraszamy do produkowania mydeł, musujących kul do kąpieli, olejków zapachowych i perfum. Domowe kosmetyki zostaną stworzone w specjalnie przygotowanym laboratorium przez grupę młodych odkrywców (dzieci od 9 lat ) wraz z ich opiekunami, pod czujnym okiem ekspertów.

Przez wieki naukowcy głowili się jak zatrzymać, a nawet cofnąć czas. My do tego zagadnienia dodajemy jeszcze drugie – jak dbać o swój wygląd w naturalny i ekologiczny sposób, bez sięgania po szkodliwe substancje. Udowodnimy, że chemia, w jej naukowym znaczeniu, może być źródłem piękna.

Tworzenie własnych kosmetyków, pozwoli uczestnikom poznać nie tylko składniki i ich historię, ale również szersze zastosowanie w tym np. higieniczne, estetyczne czy kulturowe. Czy wszyscy są świadomi, że kremy mogą regulować gospodarkę wodną, a olejki do kąpieli są szeroko wykorzystywane w medycynie? Ciekawe kto wie, że zapach perfum wyczuwamy w 3 fazach?

Zapraszamy na chemiczne eksperymentowanie z kosmetykami!

Liczba miejsc ograniczona!

Cena biletu na warsztaty dla 1 dziecka z opiekunem – 48 zł (w cenie zawarty jest koszt biletów wstępu na wystawę EXPERYMENT) bilet dla drugiego dziecka – 28 zł (tylko w przypadku zakupu biletu za 48 zł.).

Bilety w sprzedaży dostępne na bilety.experyment.gdynia.pl

Zgodnie z regulaminem wystawy Centrum Nauki EXPERYMENT podczas warsztatów dzieciom muszą towarzyszyć  ich opiekunowie. Jeden opiekun może uczestniczyć w warsztatach z maksymalnie dwojgiem dzieci.