„Jaś i Małgosia” – spektakl lalkowy Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia

0
124

Dla dzieci od lat czterech
W każdą sobotę o godzinie 12:00
Czas trwania: 45 minut

„Jaś i Małgosia” to barwny spektakl lalkowy oparty swobodnie na motywach baśni Braci Grimm, przeznaczony dla najmłodszych widzów.  Mały Jaś i jego siostra wyruszają w niedaleką i prostą z pozoru wycieczkę, by dostarczyć kosz z obiadem tacie – drwalowi. Na swojej drodze spotykają m.in. wilka, który wyznaje, że nie je dzieci i czarownicę, która zamiast kogokolwiek wrzucać do pieca, obiecuje poprawę. Maluchy biorą aktywny udział w przedstawieniu, a sam spektakl często przenosi się ze sceny na widownię. Liczne piosenki z łatwym do powtórzenia refrenem sprawiają, że dzieci chętnie i głośno śpiewają razem z Jasiem, Małgosią, drwalem, a nawet czarownicą.

Scenografia i budowa lalek poruszają wyobraźnię i inspirują do domowych zabaw po przedstawieniu. Aktorzy jako scenografii używają wielkiego, kolorowego krzesła z szufladami, a lalki Jasia, Małgosi i ich mamy powstają na oczach dzieci . Materiałem do nich są…kuchenne naczynia, które zyskują oczy, nos, buzię i nóżki. W procesie ich tworzenia biorą udział mali widzowie, wskazując czego jeszcze brakuje bohaterom. Pod koniec przedstawienia wszyscy zapraszani są na scenę, gdzie każdy może wcielić się w rolę swojej ulubionej postaci, potrzymać lalkę, przedstawić się publiczności i spróbować zagrać. W spektaklu bierze udział trójka aktorów – jego autor, Krzysztof Ciesielski, Danuta Siempińska – aktorka lalkowa oraz aktor i satyryk Stanisław Bożyk.

Scena Lalkowa Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia jest częścią cyklu Kojec Kultury i Sztuki, zainspirowanego przez Elżbietę Adamiak –znaną łódzką artystkę i kompozytora, jednego z założycieli Przechowalni.

Przedstawienie trwa 45 minut i odbywa się w każdą sobotę o godzinie 12:00 w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia, na ul. 6 sierpnia 5.  Bilety są w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 17 zł – w dniu spektaklu.  Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 42 630 21 41.

Więcej informacji na stronie www.przechowalnia.art.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments