Festiwal Tofifest otwiera nową trasę koncertową Marii Peszek

0
126

Pierwszy w Polsce koncert promujący najnowszą płytę Marii Peszek zwieńczy 26 października zakończenie 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Nowa płyta niepokornej artystki „Jezus Maria Peszek” ma swoją premierę już zakilka dni.

Jedna z najpopularniejszych alternatywnych artystek w Polsce, laureatka nagród Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, sopockiego festiwalu Dwa Teatry, dwóch Fryderyków i Paszportu Polityki, zdobywczyni Złotych i Platynowych Płyt wystąpi w Toruniu na zaproszenie organizatorów MFF Tofifest. Współorganizatorem koncertu jest legendarny studencki klub Od Nowa, znany m.in. jako miejsce narodzin Republiki. Pierwsze w kraju koncertowe spotkanie z najnowszą płytą Marii Peszek odbędzie się zaraz po gali zakończenia festiwalu na scenie klubu Od Nowa.

Od dawna oczekiwana płyta pojawi się w sklepach 3 października. Album poprzedza podróżujący po antenach stacji radiowych utwór „Padam”. Trzecia płyta to prawda o artyście — mówi Peszek i dodaje, że nowy album jest dla niej najważniejszy. Zapowiada „rzecz bardzo osobistą, mocną, brutalną i piękną”. Kryje się pod tym podstawowa zmiana dla samej Marii, która tym razem współkomponowała i współprodukowała album. Osoby znające dotychczasowe płyty Marii Peszek zaskoczy też deklaracja, o tym, że nowy album jest całkiem pozbawiony brzydkich wyrazów i odniesień do sfery seksu. Na krążku znajdzie się 12 utworów, a współautorem muzyki i producentem płyty jest Michał „Fox” Król. Z Foxem pracujemy od wielu lat ale długo dojrzewaliśmy do tego żeby wspólnie zrobić całą płytę. Ta praca okazała się dla nas dużo ciekawszą i bardziej niesamowitą przygodą niż mogliśmy przypuszczać… — mówi Peszek.

Artystka ma na koncie dwa znakomicie przyjęte krążki: „Miastomania” (2005) i „Maria Awaria” (2008). Pierwszy wyróżniono dwoma Fryderykami jako Produkcję Muzyczną Roku i Nową Twarz Fonografii. Producentem drugiej był Andrzej Smolik, zaś album zyskał status Platynowej Płyty.

Maria Peszek nie pojawia się na festiwalu filmowym przypadkowo. Na ekranie zadebiutowała już w wieku… 11 lat, w 1984 roku wcielając się w postać Aldzi Klos w serialu „Rozalka Olaboga”. W tym samym roku wystąpiła w krakowskim Teatrze Juliusza Słowackiego w spektaklu „Wesele” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Na koncie ma role w filmach „Nocne graffiti” Macieja Dutkiewicza, „Julia wraca do domu” Agnieszki Holland i w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra. Jest też autorką piosenki „Znajdziesz mnie znowu” do kontrowersyjnego filmu „Z miłości” Anny Jadowskiej (wyprodukowanego przez studio Vostok 8 prowadzone przez torunianina Dawida Janickiego).

Koncert Marii Peszek promujący trzecią płytę artystki „Jezus Maria Peszek”

26.10.2012, godzina 21.00
Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a, Toruń

Zapytania dotyczące biletów na koncert należy kierować pod adres e-mail:

contact@tofifest.pl i club@odnowa.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments