Propozycje warszawskiego Teatru Baj na październik 2012

0
94

Na początku października Teatr Baj zaprasza na świętowanie premiery spektaklu pt. PASTORAŁKA (6-9 X). Przedstawienie to świetnie łączy elementy tradycyjnego spektaklu jasełkowego z bajką o zwierzętach. Opowieść o Betlejemskiej Nocy snuta jest z perspektywy zwierząt: Woła i Osła oraz Diabła, który ze wszystkich sił nie chce dopuścić do cudu Bożego Narodzenia. Humor, dowcipne dialogi, wyraziście zarysowane postacie powodują, że znana historia intryguje jakby była słyszana, oglądana po raz pierwszy.

Miłośników baśni Andersena Teatr Baj zaprasza na KRÓLOWĄ ŚNIEGU (10-12 X) – wzruszający spektakl o wytrwałej miłości małej Gerdy, która – pokonując wiele przeszkód – uwolniła swego przyjaciela Kaja spod władzy Królowej Śniegu. 11 X będzie pokazywany  w Baju w ramach Festiwalu KORCZAK 2012.

Na tych, którzy lubią bajki podane „na wesoło” czeka spektakl ŚPIĄCA KRÓLEWNA (20-26 X) – historia królewny Różyczki w dowcipny, dynamiczny i kolorowy sposób opowiedziana przez grupę komediantów.

Dla dzieci od 3 roku życia Teatr Baj proponuje ZACZAROWANE WYCINANKI (13-19 X) o chłopcu Liu, który został posiadaczem zaczarowanych nożyczek, oraz spektakl NA JAGODY (27-31 X) – klasyczną, parawanową sztukę lalkową opartą na znanym utworze Marii Konopnickiej.

Najnajmłodsi – od 0 do 3 lat – będą mogli bawić się na specjalnie dla nich przygotowanym przytulnym spektaklu pt. ŚPIJ (14 X i 20 X). Przedstawienie ŚPIJ będzie prezentowane pod koniec października na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Бοльшaя пepeмена” w Moskwie.

Repertuar Teatru Baj na październik 2012:

http://www.teatrbaj.pl/repertuar/repertuar201210.pdf

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments