Gdańsk: Emocje od Z do A: Warsztaty rodzinne w Teatrze Miniatura

0
89

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. 13 stycznia o 12.00 punktem wyjścia będzie trzecia książka ze znakomitej serii Birgitty Stenberg i Matiego Leppa zatytułowana „Billy i potwór”, którą zinterpretują aktorzy Teatru Miniatura: Jakub Ehrlich i Piotr Kłudka. Tym razem chłopiec zmaga się z trudnym i paraliżującym uczuciem – lękiem.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty w odniesieniu do przeczytanej książki. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Emocje od Z do A: Lęk

13 stycznia, niedziela, 12.00

Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku

W programie:

Czytanie książki „Billy i potwór” Birgitty Stenberg i Matiego Leppa w wykonaniu aktorów Teatru Miniatura: Jakuba Ehrlicha i Piotra Kłudki

Warsztaty dla rodziców | prowadzenie: Joanna Trzaska, psycholog, psychoterapeuta

Warsztaty dla dzieci | prowadzenie: Anna Uzarczyk, nauczycielka specjalistka terapii pedagogicznej

Tego lata Billy pojechał razem z mamą na wyspę.  Nigdy dotąd nie widział morza. Pierwszego ranka mama Billy’ego zatrzymała się przy łodzi jednego z rybaków. Dorośli długo rozmawiali, a Billy nudził się potwornie. W pobliżu znajdowały się budki rybackie. Billy cichutko podszedł do budki z otwartymi drzwiami i …
„Billy i potwór” to trzecia już część z całej serii o Billym i jego przyjaciołach. Znakomicie zilustrowana przez Mati Leppa opowieść o małych wielkich sprawach, które dzieją się w życiu sympatycznego chłopca. Billy podbił serca małych i dużych, stał się ulubieńcem polskich Czytelników.

„Birgitta Stenberg w serii książek o Billym opowiada nie tylko o przygodach kilkulatka, równie dużo miejsca poświęca jego emocjom. W obrazowy i konkretny sposób tłumaczy skąd może brać się złość, strach czy zazdrość i jak sobie z nimi radzić. Billy, jego mama i przyjaciele chłopca to dobrze zarysowani, charakterystyczni bohaterowie, świetnie narysowani przez Mati Leppa. Seria jako całość jest nie do przecenienia – mało jest książek tłumaczących kilkulatkom w tak jasny, dowcipny i przyjazny sposób ich emocje.” (blog Zaczytani.pl)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments