Gdańsk: Papierowe opowieści, czyli Tuwim w teatrze – rodzinne warsztaty teatralne w Teatrze Miniatura

0
103

W dniach 25 i 26 maja w Teatrze Miniatura odbędą się rodzinne warsztaty teatralne zatytułowane „Papierowe opowieści, czyli Tuwim w teatrze”. Do udziału zapraszamy całe rodziny, dorosłych i dzieci, które chcą w atmosferze wspólnej zabawy nauczyć się tworzyć własny teatr z papieru.

Podczas tego artystycznego weekendu uczestnicy poznają m.in. podstawowe techniki animacji różnego typu lalek (kukły, jawajki, marionetki, pacynki), zasady poprawnej wymowy scenicznej, interpretacji tekstu, zasady poruszania się na scenie. Zaprojektują też  i wykonają własne lalki i scenografię z papieru, z którymi wystąpią w etiudach na zakończenie warsztatów. Nawiązując do ogłoszenia roku 2013 Rokiem Tuwima, warsztaty będą się kręcić wokół twórczości tego pełnego fantazji i poczucia humoru poety. Trzy wiersze: „Lokomotywa”, „Rzepka” i „Ptasie radio” zostaną wykorzystane w całości lub fragmentach w finałowych etiudach. Na pokazy etiud, które odbędą się na Sali Prób Teatru Miniatura, uczestnicy będą mogli zaprosić swoich przyjaciół i rodziny.

Organizatorom zależy na tym, żeby umiejętności wyniesione z warsztatów przydały się później we wspólnych zabawach domowych i do tworzenia kolejnych papierowych opowieści.

Warsztaty poprowadzi Wioleta Karpowicz, aktorka Teatru Miniatura, instruktorka teatralna z kilkunastoletnim stażem, prowadząca warsztaty zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

„Papierowe opowieści, czyli Tuwim w teatrze” | rodzinne warsztaty teatralne

25 (sobota) i 26 (niedziela) maja 2013, godz. 10.00-16.00

prowadzenie: Wioleta Karpowicz

koszt dwudniowych warsztatów: 200 zł od 3 osobowej rodziny, od każdej następnej osoby w rodzinie 50 zł.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 17 maja pod telefonem 58 341 94 83 lub na adres mailowy organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments